#MEPALietuva Pokalbis apie savanorystę

Gruodžio 14 dieną gimnazijoje svečiavosi Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, atsakingas už jaunimo reikalus, Šarūnas Grigonis. Jis 8-IIg klasių mokiniams vedė užsiėmimą apie tai, kokia svarbi savanoriška veikla.
Besidomintiems gimnazijos mokiniams svečias išryškino pagrindinius savanoriškos veiklos privalumus, pasidalino savo asmenine patirtimi apie savanorišką veiklą, jos prasmę ir naudą. Š. Grigonis papasakojo net tik apie stovyklas, kurios, kaip atlygis už darbą ištisus metus, vyksta vasarą, bet ir prasmingą laiko leidimą aplankant senelius, pradžiuginant juos savo apsilankymu.
Užsiėmimo metu mokiniai domėjosi, kaip savanoriškos veiklos patirtis gali turėti įtakos jų karjerai. Šarūno teigimu, savanoriška veikla pozityviai apibūdina ją atliekantį asmenį, tad šiuolaikiniame pasaulyje savanoriškos veiklos patirtį turintys darbuotojai vertinami ypač palankiai. Dažnai savanoriai apibūdinami kaip iniciatyvūs, smalsūs, aktyvūs, nebijantys iššūkių, gebantys dirbti drauge su kitais. Anykščių tarybos narys pristatė, kur galima vykdyti savanorišką veiklą.
Jaunesnioji ambasadorė Brigita Lideikytė

Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija