Pinigai. Euro istorija. Atsiradimas, banknotų ir monetų dizainas (simbolika), Europos Centrinio Banko įkūrimas ir veikla.

Pinigai. Euro istorija. Atsiradimas, banknotų ir monetų dizainas (simbolika), Europos Centrinio Banko įkūrimas ir veikla.

Euras yra akivaizdžiausias Europos integracijos liudijimas. Kasdien juo atsiskaito apie 341 mln. žmonių, todėl tai antra dažniausiai naudojama valiuta pasaulyje. Bendros valiutos nauda akivaizdi kiekvienam, kas vyksta į užsienį ar apsiperka internetu kitos ES šalies interneto svetainėje.
Ekonomikos pamokoje mokiniai prisiminė euro istoriją – peržiūrėjo mokomąjį filmą „Europos Centrinio Banko istorija“.
Po to aiškinosi, kas pavaizduota ant eurų banknotų ir kuo skiriasi įvairių šalių monetos. Peržiūrėjo plakatus – „Nacionalinės euro monetų pusės“ ir „Proginės euro monetos“, kuriuos ankstesniais metais per ekonomikos pamokas sukūrė mokiniai. Ieškojo informacijos apie progines monetas, nes prieš du metus sukurtą plakatą tikrai reikia papildyti. Domėjosi kokius svarbius kiekvienos šalies įvykius pažymi proginės monetos. Labai patiko naujoji Lietuvos proginė moneta „100-osios Lietuvos krepšinio metinės“ ir Estijos „Slava Ukraini“
Pamokoje įgytas žinias mokiniai įsivertino atlikdami testą.
Ekonomikos mokytoja Daiga Milkintienė

Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija