Pamoka „Studijos ES universitetuose“

2020-02-14. Ekonomikos pamoka.
Mokymasis planuoti savo veiklą. Studijos ES universitetuose.

Išsilavinimas – žmogaus sėkmės garantas. Studijos užsienyje gali suteikti daugiau pranašumų ir padaryti žmogų konkurencingesnį greitai besikeičiančiame globaliame pasaulyje. Dauguma Vakarų pasaulio šalių vyriausybių gausiai investuoja į švietimo sistemos vystymą, taip sudarydamos puikias mokymosi sąlygas. Naujausios bei pažangiausios technologijos, kvalifikuoti bei motyvuoti akademiniai darbuotojai, puikios karjeros perspektyvos bei neįkainojami įspūdžiai – tai tik kelios iš daugelio priežasčių, kodėl verta rinktis studijas užsienyje.
Palankiausios studijų sąlygos lietuviams – Europos Sąjungoje. Daugumoje universitetų galima gauti nemokamą išsilavinimą. Nemokamų studijų gali tikėtis pretenduojantys į Airijos, Vokietijos, Prancūzijos, Austrijos, Skandinavijos universitetus.
Tačiau prieš išvažiuojant būtina pasidomėti ne tik pačiomis studijomis ar universitetu, bet ir kitomis aplinkybėmis – kultūra, kalba. Reikėtų išsiaiškinti, kokie tikslūs stojimo reikalavimai. Kai kurie universitetai reikalauja išsilaikyti specialų testą, Lietuvoje laikomų valstybinių brandos egzaminų balų nepakanka. Pretenduojant į kitus universitetus gali tekti išsilaikyti ir daugiau egzaminų…
Ekonomikos pamokoje pasidalinę grupėmis ir pasirinkę norimą šalį mokiniai ieškojo informacijos apie studijas, kalbą, kultūros ypatumus ir pristatė savo darbus.
IT vyresnioji mokytoja Daiga Milkintienė

Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija