Nauja pamoka – apie Konferenciją dėl Europos ateities

Konferencija dėl Europos ateities, prasidėjusi šiais metais, yra svarbus įvykis visai Europos Sąjungai. Konferencijos metu savo idėjas Europai ir nuomones įvairiais klausimais gali pateikti verslas, nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos, valstybės narės ir paprasti piliečiai. Parengtos pamokos tikslas – paskatinti moksleivius padiskutuoti viena iš Konferencijos temų (migracija) ir pateikti savo pasiūlymą (ar pasiūlymus) Europai.

Pamokos metu moksleiviai susipažįsta su Konferencijos platforma ir gali joje užsiregistruoti.

Vėliau, dalyviai išgrynina migranto ir migracijos sąvokas, pasidalina vaidmenimis ir atstovauja vienai iš interesų grupių (migrantams, pasieniečiams, vietos gyventojams arba ES atstovams), svarsto įvairius migracijos aspektus ir klausimus. Pamokos pabaigoje viena ar daugiau suformuluotų idėjų registruojamos Konferencijos platformoje https://futureu.europa.eu

Pamokos metu naudojami skirtingi darbo metodai – asociacijų metodas, tyrinėjimo dirbtuvės, vaidmenų žaidimai, kurie gali būti pritaikomis ir kitai Konferencijos temai (aplinkosaugai, sveikatai, skaitmeninei transformacijai ir kitoms).

Pamokos autoriai „Politikos tyrimų laboratorijos“ komanda, padedanti mūsų biurui įgyvendinti projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ (MEPA).

Norėdami sužinoti daugiau apie Konferenciją, apsilankykite Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.
Europos Parlamento biuras Lietuvoje