MEPA seminaras apie Konferenciją dėl Europos ateities

Š. m. balandžio 29 d. EP biuras Lietuvoje pakvietė MEPA bendruomenę į nuotolinį seminarą, skirtą Konferencijai dėl Europos ateities. Pagrindiniu pranešėju šiame seminare buvo Užsienio reikalų viceministras ir buvęs EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

Seminaro pradžioje buvo trumpai pristatyta konferencijos platformą https://futureu.europa.eu, kurioje visi Europos Sąjungos piliečiai galės pateikti savo idėjas ir pasiūlymus, diskutuoti apie kitų pateiktas idėjas, organizuoti renginius ir pakviesti visą platformos bendruomenę prie jų prisijungti.

Savo pranešime A. Pranckevičius pažymėjo, kad Konferencija yra piliečių konferencija, todėl pagrindinis dėmesys bus skirtas ne ES valstybių, institucijų ir politikų nuomonėms, bet bus siekiama išklausyti piliečių pageidavimus, nuogąstavimus ir norus. O vėliau, apibendrinus pasiūlymus ir idėjas,  bus svarstoma galimybė tobulinti Europos Sąjungos veikimą ir bendradarbiavimą tarp valstybių narių.

Seminaro metu buvo kalbėta ne tik apie Konferenciją: buvo aptartas Žaliasis kursas ir jo galimybės įvairioms ekonomikos ir politikos sritims, ES santykiai su Rusija ir Lietuvos patekimas į (kaip pasirodo) neegzistuojanti „Rusijai priešiškų valstybių“ sąrašą, apie Europos kosmoso agentūrą ir jūrų bei vandenynų apsaugą. Galima tuo pačiu pabrėžti, kad visos šios temos gali tapti renginių, skirtų konferencijai apie Europos ateitį, temomis, nes nuo visų jų sprendimo priklauso ir ES ateitis.

Kadangi konferencijos renginiai ir konsultacijos vyks iki kitų metų vasaros, tikimės, kad ir MEPA mokyklos norės surengti konferencijai skirtus renginius, apklausas ir pateikti Lietuvos jaunimo nuomones Konferencijos platformoje.

Europos Parlamento biuras Lietuvoje