MEPA projekto įgyvendinimo 2020-2021 mokslo metais rezultatai

Nors karščiai labai trukdė, pagaliau įvertinome jūsų atsiųstas ataskaitas ir norime pasidžiaugti rezultatais. Šiemet gavome daugiau nei 90 jūsų parengtų ataskaitų, o pagridinius MEPA reikalavimus atitiko 72 mokyklos.

Pastarosios per 2020-2021 surengė net 2658 MEPA pamokas, daugiau nei 300 Europos dienos bei daugiau nei 500 kitų su MEPA susijusių renginių.

Daugiausia taškų už renginius, Europos dienos minėjimą ir komunikaciją surinko šios mokyklos: Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija, Kauno Kovo 11-osios gimnazija bei Prienų „Žiburio“ gimnazija. Sveikiname geriausiųjų trejetuką, o visą mokyklų reitingą galite rasti atskirame faile žemiau.

Sveikiname geriausius ir, kaip ir pernai, laukiame gerų žinių apie pandemijos suvaldymą. Atsinaujinus gyvoms Euroscola dienoms Strasbūre, pakviesime geriausiųjų MEPA gimnazijų komandas.

Šiais metais nemažai gimnazijų neįvykdė minimalių projekto reikalavimų – nepravedė bent 20 MEPA pamokų per mokslo metus ir/arba neįsteigė virtualaus ar gyvo Europos informacijos centro. Labai tikimės, kad kitais metais šie trūkumai bus pašalinti  ir turėsime dar daugiau MEPA mokyklų.

MEPA 2020-2021 rezultatai

Pastebėjimai

Visų pirma dėkojame visoms mokykloms, kurios pateikė informaciją laiku ir aiškiai, vadovaudamiesi kriterijais. Tai labai palengvina mūsų darbą!

Komunikacija:

  • labai smagu, kad daugelis mokyklų stengėsi viešinti vykdomas MEPA veiklas. Visgi, norime, kad rasti jūsų žinutes būtų paprasčiau ir kad jos būtų tiesiogiai susijusios su projektu. Taigi, būtina naudoti #MEPALietuva grotažyme (tiek Instagram, tiek ir Facebook socialiniuose tinkluose). Mokyklų tinklalapiuose ar kitoje komunikacijoje MEPA žyma taip pat turėtų būti naudojama.
  • Labai vertiname skirtingų komunikacijos kanalų naudojimą bei skirtingų žinučių rašymą: nebūtina aprašyti visų veiklų, galima ir pasidalinti nuotrauka, straipsniu ar kvietimu. Džiugu, kad ne viena mokykla naudoja Instagram ir kuria Youtube video. Kai kurios mokyklos savo su MEPA susijusią veiklą viešino ir nacionalinėje ar regioninėje žiniasklaidoje. Norime, kad jūsų veiklos būtų matomos ne tik mokyklos bendruomenėje, tad raginame neapsiriboti tik mokyklos vidiniais kanalais.

Europos diena ir kiti renginiai

  • Nemažai mokyklų Europos dienai paskyrė visą savaitę ar net daugiau! Prisiminkime, kad Europos dienai skirti renginiai neturėtų būti priskirti „kitiems renginiams“, susijusiems su ES. O kiti renginiai, nesusiję su Europos diena, neturėtų patekti į šią ataskaitos dalį.
  • Absoliuti dauguma mokyklų dalyvavo Europos egzamine. Nepamirškime to paminėti ataskaitoje, už tai skiriami papildomi balai!
  • Džiaugiamės matydami MEPA ir ES institucijų, Europe Direct informacijos centrų bendradarbiavimą bei aktyvų jaunųjų ambasadorių dalyvavimą organizuojant renginius. Tai neabejotinai išplečia mokinių patirtis ir skatina įtraukųjį ugdymą.
  • Daugelis renginių buvo gana dideli, įtraukiantys daug dalyvių, tačiau vietos, nacionalinės arba tarptautinės bendruomenės įtraukimas tiesiogiai buvo paminėtas ne visuomet. Linkime ne tik įtraukti dalyvius už mokyklos ribų, tačiau ir paminėti tai ataskaitoje.
  • Surengtų renginių kiekis išties stulbina. Labai svarbu paminėti, jog ataskaitoje įrašomi renginiai turi būti susiję su MEPA dienotvarke, vertybėmis, minėtinomis dienomis/šventėmis ir t.t. Pavyzdžiui, minint nacionalines šventes, būtų galima jas susieti su ES kontekstu. Pavyzdžiui, Aleksandro Puškino gimnazija savo Kovo 11-osios šventę paminėjo šitaip: Pirmiausia su mokiniais vyko pokalbis apie Kovo 11-ąją, kuo ši diena mums svarbi, po to buvo prisiminta, kada Lietuva įstojo į ES, […] kad Lietuva yra viena iš ES šalių, turinti seną, garbingą istoriją ir turtingą paveldą, kuriuo galime didžiuotis. Pamokos metu su mokiniais buvo diskutuojama, kuo Lietuva savo istorija, tradicijomis ir papročiais panaši į kitas ES šalis ir kuo skiriasi..
  • Vertiname visus renginius. Ypač džiaugiamės, kai yra bandoma gilintis į ES temas arba naudoti originalią metodiką, pavyzdžiui:
    • MEPA jaunieji ambasadoriai sukūrė stalo žaidimą-protmūšį EP tema. Žaidimas ragina pasidomėti daugiau EP istorija, veikla, įsipareigojimais, galiomis, struktūra, sutartimis, europarlamentaro veikla. / Vaidmenų žaidime Parlamento nariai pristatė savo šalis, supažindino su keisčiausiais mitais, kurie sklando apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą. Europarlamentarų personažai, sukurti Voki ir Pixton programomis. (Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija)
    • Virtualaus pokalbių kambario „Trumpai drūtai apie ES“ susitikimas su buvusiu biliūniečiu, VU TSPMI studentu Dominyku Puzinu. Dominykas labai išsamiai ir vaizdžiai pristatė gimnazistams Europos Sąjungos atsaką į koronavirusą: kas padaryta, kokių veiksmų ir priemonių imtasi pandemijai sustabdyti, kiek ir kam lėšų skirta. Taip pat buvo diskutuojama su mokiniais ir apie dezinformaciją šia tema. (Anykščių Jono Biliūno gimnazija)

MEPA dalyvių fokus grupės

Norėdami geriau suprasti jūsų patirtį projekte, kai kuriuos iš jūsų šiemet pakviesime į trumpus virtualius pasikalbėjimus. Planuojame porą tokių pasikalbėjimų su jaunaisiais ir vyresniaisiais ambasadoriais ir būtume labai dėkingi, jei rastumėte laiko juose sudalyvauti. Laukite kvietimo!

Baigiamasis MEPA 2020-2021 seminaras – rugpjūčio 26 d.

Rugpjūčio 26 d. pakviesime ataskaitas pateikusias gimnazijas į (gyvą!) seminarą Vilniuje, kuriame aptarsime MEPA projekto veiklos rezultatus, padiskutuosime apie Konferenciją dėl Europos ateities bei pristatysime naują ir tikrai labai įtraukią metodinę medžiagą. Kvietimų laukite rugpjūtį, bet datą jau galite pasižymėti savo kalendoriuose.

Linkime smagios vasaros ir nekantriai laukiame susitikimo su jumis rugpjūtį!

Europos Parlamento biuras Lietuvoje