ES vertybės: kultūrų įvairovė ir jos privalumai. Pateikčių rengimas.

ES vertybės: kultūrų įvairovė ir jos privalumai. Pateikčių rengimas.
Laukdami gražiausios pavasario šventės – Velykų, septintos klasės mokiniai domėjosi, kaip jos švenčiamos kitose ES šalyse. Septintokai burtais pasidalijo po Europos Sąjungos šalį ir ieškojo tinkamos informacijos. Mokiniai mokėsi parinkti tinkamus raktinius žodžius paieškai internete ir išskirti reikalingą informaciją.
Surinktą medžiagą mokiniai panaudojo kurdami pateiktis. Reikėjo ne tik rasti informaciją, bet ir ją tinkamai pateikti. Neperkrauti skaidrės tekstu, įterpti tinkamus paveikslėlius, pasirinkti tinkamą išdėstymą.
Mokiniai pastebėjo, kad kartais tekstas internetiniuose puslapiuose į lietuvių kalbą būna netiksliai išverstas. Jie mokėsi pasirinkti tik tai, kas aišku ir suprantama ir nepasitikėti tik vienu informacijos šaltiniu.
Pristatydami savo darbus septintokai džiaugėsi, kad ir kitose šalyse yra daug į lietuviškas panašių tradicijų, stebėjosi skirtumais. Mokiniai domėjosi velykiniais patiekalais, kiaušinių dažymu. Jiems patiko velykiniai ateities spėjimai ir tai, ką kitose šalyse per Velykas suaugusieji dovanoja vaikams.
Ekonomikos mokytoja Daiga Milkintienė

Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija