Baigiamasis MEPA seminaras – susitikimas su Rasa Juknevičiene, pamoka apie Konferenciją dėl Europos ateities ir apdovanojimai

2021 m. rugpjūčio 26 d. Vilniuje vyko baigiamasis 2020-2021 mokslo metų MEPA projekto seminaras, kuriame susirinko virš 60 vyresniųjų projekto ambasadorių iš visos Lietuvos.

Seminaro metu dalyviai susitiko su Europos Parlamento nare Rasa Juknevičiene, kuri kalbėjo apie pandemijos valdymą Lietuvoje ir ES, užsienio politikos iššūkius, tokius kaip Afganistanas ir padėtį Baltarusijoje bei migracijos naudojimą kaip hibridinio karo priemonę.

Mokytojams buvo pristatyta ir nauja pamoka, skirta Konferencijai dėl Europos ateities. Ši konferencija suteikia unikalią galimybę visiems Europos Sąjungos piliečiams, tame tarpe, ir Lietuvos gyventojams, išsakyti savo nuomones įvairiais klausimais ir pasiūlyti savo idėjas. Siūlomas pamokos planas padės surengti Konferencijai skirtą pamoką (ar diskusiją), išnagrinėti migracijos temą (kuri yra viena iš 9 Konferencijos temų) ir pateikti savo pasiūlymus Europai pamokos metu. Pridedami ir patarimai apie registraciją Konferencijos platformoje. Pamokos plane siūlomi metodai gali būti panaudoti bet kurios kitos Konferencijos temos nagrinėjimui. Pamokos medžiagą galite rasti mūsų biuro tinklalapyje.

Antroje seminaro dalyje Liutauras Ulevičius pristatė Europos Komisijos parengtą pamoką apie dezinformaciją, kaip ją atpažinti ir su ja kovoti. Medžiagą (įvairiomis kalbomis) su prezentaciją ir brošiūra mokytojui rasite ES Mokymose kampelyje.

Seminaro pabaigoje mokytojams buvo išdalintos lentelės, patvirtinančios „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ statusą.

Seminare galėjo dalyvauti tik turintys Galimybių pasą, tad pirmą kartą po ilgo laiko turėjome progą bendrauti betarpiškai ir saugiai 🙂

Ačiū dalyvavusiems!

Europos Parlamento biuras Lietuvoje