Alytaus Putinų gimnazija dalyvauja “Euroscola” renginyje

Alytaus Putinų gimnazija dalyvauja “Euroscola” renginyje!

Kovo 12d. Putinų gimnazijos “Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės” projekto jaunosios ambasadorės dalyvavo Europos Parlamento organizuojamame renginyje “Euroscola 2021”. Renginio tikslas, kontaktuoti su jaunimu iš visos Europos Sąjungos ir aptarti įvairius rūpimus klausimus ir neaiškumus, ugdyti jų pilietiškumą.

2.5 valandos trukmės renginyje kaip svečiai dalyvavo Europos Parlamento prezidentas David Maria Sassoli, vice-prezidentė Katarina Barley, generalinis direktorius Jaume Duch Guillot ir ES reikalų ekspertas Antoine Cahen.

Po EP prezidento D. M. Sassoli kalbos, apie tai kaip svarbu yra palaikyti ryšį su jaunąja karta, išklausyti jų požiūruo į tam tikrus įvykius ar veiklas vykstančias dabartyje ar numanomas ateityje, kalbėjo vice-prezidentė K. Barley. K. Barley atsakinėjo į moksleivių užduodamus klausimus apie demokratiją Europos Parlamente, europiečius ir jų identifikaciją, atsakė į klausimus apie COVID-19 virusą, finansų paskirstymą kovoti su juo, apie vakcinas ir daugelį kitų temų.

Vėliau, į mokinių video klausimus ir aktualias problemas Europoje kalbėjo ES reikalų specialistas A. Cahen. Jis aptarė 4 pagrindines temas ir užduotus klausimus. Buvo atrinktas ir mūsų komandos klausimas. 1. Veiksmai siekiant praplėsti jaunimo žinias apie politiką.
2. ES ir EP veiksmai siekiant supaprastinti LGBTQ+ bendruomenės visokeriopą savijautą visuomenėje.
3. Veiksmai ugdant jaunimą klausytis kitų ir dirbti komandoje demokratiškai.
4. Skatinimas į visas esamas problemas atkreipti lygų kiekį dėmesio ir suteikti subalansuotą pagalbą.
Jo atsakymai ir iškeltų klausimų aptarimai buvo taiklūs ir tikslūs.

Na ir renginį užbaigė EP generalinio direktoriaus J. D. Guiilot baigiamoji kalba.

Alytaus Putinų gimnazijos MEPA komanda labai džiaugiasi galėjusi sudalyvauti tokiame renginyje. Tai buvo puiki praktika ir naudingai praleistas laikas.

#Euroscola2021
#AlytausPutinugimnazija
#MEPALIETUVA

Gimnazijos jaunesnioji ambasadorė Edita Kazlauskaitė

Alytaus Putinų gimnazija