Zarasų gimnazistų išvyka į EP Strasbūre

Jau penktą kartą Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleiviai vyko į Europos Parlamentą Strasbūre. Žinome, kad europarlamentarai tik vieną savaitę dirba šiame Parlamente. Kitu metu čia mielai priimamos moksleivių grupės, dalyvaujančios Euroscolos, MEPA projektinėse veiklose. Šias išvykas laimi geriausios šalies mokyklos, atitinkančios projekto reikalavimus, vykdančios įvairias numatytas veiklas. Praėjusieji mokslo metai „Ąžuolo“ gimnazijai vėl buvo sėkmingi – buvome pakviesti dalyvauti kovo 2 -osios dienos simuliacinėje sesijoje. Į Strasbūrą vyko MEPA projekto vyresnioji ambasadorė mokytoja Daiva Matijošienė ir jaunesnieji ambasadoriai Roberta Oleškevičiūtė, Adrija Zajančkauskaitė, Karolis Gika, Gabija Vadišiūtė, Meda Matiukaitė, Motiejus Navickas, Ignas Aleksandravičius ir Martynas Gasparavičius.
Keliaudami į Strasbūrą turėjome galimybių plėsti akiratį. Pirmoji mūsų kelionės į Strasbūrą stotelė buvo Čekijos sostinėje Prahoje. Mieste mus lydėjo Prahos Karolio universiteto Baltistikos centro dėstytoja Geda Montvilaitė-Sabaitienė.
Kitą dieną pasiektas Strasbūras – tai miestas rytų Prancūzijoje, minimas kaip Europos sostinė dėl jame vieną kartą per mėnesį susirenkančio Europos Parlamento. Miestas yra ypatingoje vietoje, kur Reinas skiria Vokietiją nuo Prancūzijos, todėl gyventojai dvikalbiai. Ekskursijos metu gidė Jolita Šilanskienė, Strasbūro lietuvių sąjungos pirmininkė, supažindino su miesto kultūra, istorija, galėjome patyrinėti senamiestį.
Nuo pat ankstaus trečios dienos ryto mūsų laukė didysis kelionės įvykis Europos Parlamente. Šių metų Euroscola renginio tema buvo skirta moterų teisėms ir lyčių lygybei. Šimtai mokinių klausėsi EP prezidentės Robertos Metsolos sveikinimo, uždavė rūpimus klausimus ir diskutavo, kaip prisidėti prie lyčių lygybės gynimo. Jaunimas dirbo tarptautinėse grupėse, turėjo progą pasijusti tikrais Europos Parlamento nariais balsuodami ir diskutuodami jautriomis, aktualiomis temomis. Tuo metu mokytojoms vyko ekskursija po Parlamentą, jos dirbo su įvairių Europos šalių mokytojais, smagiai bendravo su kolegėmis iš Latvijos. Buvo įdomu pabūti Parlamento nariais keletą valandų, susipažinti su Europos jaunimu. Taigi ši kelionė praplėtė akiratį ir suteikė gerų emocijų bei naujų žinių ir patirčių.
Kelionei besitęsiant, užsukome į Štutgartą, pasigrožėjome jo vakariniu senamiesčiu, atvykome į vieną išskirtiniausių Vokietijos miestelių – Rotenbergą prie Tauberio. Kelionė į Strasbūrą graži tuo, kad kertame kelias valstybes ir galime nors truputėlį su jomis susipažinti. Keliaudami per didžiulę kaimyninę Lenkiją į namus, aplankėme nuostabaus grožio miestą Vroclavą, kuris vadinamas Lenkijos Venecija. Tądien skubėjome grįžti į rinkimus, nes esame labai pilietiški, abiturientai balsuoja pirmą kartą, tad Lenkijoje neužtrukome. Beje, drauge su mumis keliavo Ignalinos gimnazijos moksleivių grupė, keli iš jų yra iš grupės „Spurr“, laimėjusios X- faktoriaus konkursą, tad smagių muzikinių akimirkų netrūko. Džiaugiamės puikiu bendravimu, dėkojame Ignalinos mokytojai Dovilei už kolegiškumą, draugiškumą ir laukiame jų svečiuose.
EP sesijoje dalyvavusių moksleivių ir mokytojos įspūdžiai bei nuotraukos

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija