Žalioji odisėja Vilniaus Pilaitės gimnazijoje

Pirmiausia socialiniuose tinkluose pamatę skelbimą apie Konkursą „Žalioji odisėja“ pagalvojome, kad smagu būtų prisidėti prie Žemės tausojimo ir laimėti prizų. Tačiau kartu prisiminėme, kad tai siejasi ir su mūsų mokykloje vykdomu MEPA projektu ir atspindi Europos Sąjungos vieną iš siekiamybių – švari, tvari ir darni Europa. Žalioji odisėja yra projektas, kurio metu vykdėme daug užduočių, pradedant nuo aplinkos baigiant ekonominiu poliu. Aplinkos polyje atlikome kelias svarbias užduotis:
Įrengėme rūšiavimo konteinerius, kuriuos pastatėme Vilniaus Pilaitės gimnazijoje, Vilniaus M. Mažvydo ir Vilniaus Vydūno progimnazijose, esančiose mūsų mikrorajone..
Taip pat viešinome plakatus ir lipdukus, susijusius su aplinka.
Socialiniame poliuje vedėme edukacines pamokas savo gimnazijos mokiniams bei Vilniaus M. Mažvydo progimnazijos dviem antrokų klasių mokiniams, Vilniaus Vydūno progimnazijos 5 klasės mokiniams ir savo veiklą išplėtėme ne tik savo mieste bet ir Vilniaus rajono Sudervės M. Zdiechochovskio pagrindinėje mokykloje mažiesiems pirmokėliams. Pamokose aiškinomės apie rūšiavimą. Jų metu, mokiniai aktyviai dalyvavo , daug domėjosi ir manome, kad išsinešė daug naudingos ir svarbios informacijos apie mūsų Žemę!
Ekonominiame polyje atlikome įvairias veiklas mūsų Vilniaus Pilaitės gimnazijoje:
Minėjome Žemės dieną, kurios metu skatinome mąstyti apie mūsų Žemę ir apgalvoti sprendimus geriausius mūsų aplinkai. Todėl organizavome ne tik paskaitas, bet ir akcijas facebook platfomoje skitas Žemės dienai.
Turėjome knygų mainytuves, kuriose mokiniai buvo kviečiami mainytis savo jau skaitytomis knygomis ir taip jau savo neskaitomas knygas pakeisti dar neskaitytomis!
Verta paminėti, kad prisidėjome prie paklotėlių gamybos gyvūnų prieglaudai „Naminukas“, kol rinkome audinius dauguma moksleivių, jų tėvų ir mokytojų prisidėjo prie šios akcijos, kuri buvo nuostabi savo geromis idėjomis vardan gyvūnėlių!
Maža to, mokykloje, įkūrėme depozito stoteles, nes pastebėjome, kad dažnai mokiniai depozitą metą į rūšiavimo konteinerius.
Taip pat, turėjome ekodirbtuves: paukščiukų gamyba iš panaudoto popieriaus, rūšiavimo konteinerių gamyba iš panaudotų dėžių, gėlės iš tualetinio popieriaus ritinėlių, CD dekoravimas, paklotėlių siuvimas, depozito dėžių gaminimas iš panaudotų dėžių ir kt.
Manome, kad visos veiklos dar labiau suartino mūsų bendruomenę ir įkvėpė moksleivius dar labiau atkreipti dėmesį į aplinką bei pagalvoti apie savo veiksmus prieš ką nors darant mūsų Žemei, nes tik visi kartu galime pasiekti gražesnį aplinkos gyvenimą!

Vilniaus Pilaitės gimnazija