Vilniaus Pilaitės gimnazistų susitikimas ir diskusija su europarlamentaru A. Kubiliumi

Svarbu suprasti, kad politika tiesiogiai veikia kiekvieno piliečio gyvenimą, įskaitant mokinius. Nuo švietimo politikos ir sveikatos priežiūros iki užimtumo perspektyvų – politiniai sprendimai atspindi būsimąją jaunimo tikrovę. Suprasdami kaip svarbu dabartiniam jaunimui suteikti kuo daugiau galimybių praplėsti savo žinias ir susipažinti su politiniais aspektais, mes MEPA jaunieji ambasadoriai į mokyklą pasikvietėme nusprendėme į gimnaziją pasikvieti Europos Parlamento narių.
Tad lapkričio 23 d. rytą Vilniaus Pilaitės gimnazijoje apsilankė ir su mokiniai diskutavo Andrius Kubilius, Europos parlamentaras, Lietuvos ilgametis politikas, buvęs Lietuvos Respublikos ministras pirmininkas,
Pradėdamas pokalbį su mokiniais Kubilius pasipasakojo apie savo buvusias ir dabartines einamas pareigas ir ką tenka dirbti, su kuo užsiimti ir į ką kreipti dėmesį su jo turimomis pareigomis. Susiklosčius dabartinei padėčiai, dėl įvairių geopolitinių įvykių ir karo prieš Ukrainą, parlamentarui dažnos darbo temos yra užsienio politiką, saugumo politika, Europos rytų politika.
Kai mokinė iškėlė klausimą apie jo kelią į politiką, Andrius Kubilius atsakė, kad jaunystėje niekada neplanavo tapti politiku. Baigęs fizikos mokslus, 10 metų pradirbo fizikos fakultete, universitete ir net negalvojo apie politiką, atėjus sąjūdžiui atsitiktinai su kolega pateko į vieną iš pirmųjų sąjūdžio posėdžių. Nuo to posėdžio, per įvairias veiklas, renginius, akcijų, rinkimų kompanijų organizavimą, einant laikui vis labiau įsitraukė į politinę veiklą ir kai 1992 metais jam pasiūlė kandidatuoti į seimą jis paliko fizikos fakultetą ir pradėdamas savo politikos karjerą.
Parlamentaras pasidalino savo patirtimi skatinant jaunimą domėtis ir įsigilinti į politiką, tam ypač padeda įvairios jaunimo organizacijos, jis su kolegomis dažnai ėmė pavyzdį iš kitų šalių, kaip jos veikia su jaunimu ir ką daro. Pasidalino savo mintimis dėl jaunų politikų, perteikė perspėjimą jaunuoliams, kurie tikisi siekti karjeros politikoje, dėl sunkumų, kuriuos jie galiausiai patirs, kokioje erdvėje jiems tektų dirbti, bet taip pat paskatino juos siekti ir nepaleisti savo ambicijų.
Pokalbiui nukrypus į Lietuvos padėtį, pastangas dėl ateities, A. Kubilius perteikė savo požiūrį į Lietuvos vyriausybės veiksmus žvelgiant į Lietuvos ateitį ir stumiant Lietuvą į priekį, kalbėjo apie technologijų raidą pasaulyje ir kaip ta raida yra tokia greita, kad yra sunku pasakyti, kur ji nukeliaus ateityje, yra sunku pasakyti kaip ji pakeis pasaulį. Todėl tiksliai pasakyti kas bus su geopolitika ateityje yra nepajėgiama, bet galima spėlioti ir tikėtis, ir Andrius Kubilius tikisi tikrai geresnės padėties.
A. Kubilius susitikimą ir diskusijas su mokiniai baigė priminimu, kad sudalyvauti artėjančiuose rinkimuose ne tik kiekvieno pilnamečio piliečio teisė, bet ir pareiga. Nors ir gali atrodyti, kad vienas balsas nieko nepakeis ar kad politiką nėra daug reiškianti, tiesa yra tokia, kiekvienas balsas yra reikšmingas ir reikalingas, nes tie balsai yra tai kas leis Lietuvai, o didžiąja prasme ir pasauliui, gerėti, eiti į priekį, siekti naujų galimybių. Andrius Kubilius paskatino visus veikti, domėtis, nepamiršti savo vertybių ir eiti į pilietinį gyvenimą, nes kiekvienas gali kažką pakeisti, kažkam padėti, jie tik nebijos ir nepasiduos.

Vilniaus Pilaitės gimnazija