Kelionės yra vienas geriausių dalykų, kurias žmogus gali patirti, nes tik keliaujant galime susipažinti su kita kultūra, įvairiais žmonėmis, kerinčia aplinka. Ir kai sužinojome apie tai, jog mūsų gimnazija yra pakviesta į EUROSCOLA renginį Strasbūre, supratome, kad atsirado galimybė geriau pažinti Europą. Patekti į šią kelionę nebuvo lengva, reikėjo įveikti konkursą: dalyvauti protmūšyje bei rašyti motyvacinį laišką.
Kelionę pradėjome Vilniuje, paskui prie mūsų prisijungė puiki bei daininga Anykščių J. Biliūno gimnazijos komanda ir linksmoji Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijos komanda. Besišnekučiuojat pasiekėme pirmąjį kelionės miestą, Saksonijos žemės sostinę bei svarbų Vokietijos kultūrinį, politinį bei ekonominį centrą, dar kitaip vadinamą “Elbės Florencija” – Drezdeną. Drezdeno senamiestyje pamatėme įspūdingus barokinius Cvingerio rūmus, aplankėme vietinių bei turistų pamėgtą Briulio terasą, kitaip vadinamą “Europos balkonu”, nuo kurios atsivėrė įspūdingas vaizdas į Elbės upę bei “Karališkosios eisenos” freską, laikomą vienu pirmųjų gatvės meno kūrinių pasaulyje. Šis miestas mus sužavėjo savo išskirtine architektūra bei menu.
Trečiąją kelionės dieną atvykome į Europos Parlamentą, kuriame susirinko apie šešis šimtus mokinių iš skirtingų Europos Sąjungos valstybių. Mūsų Euroscolos renginio tema buvo “Lygių galimybių Europa. Moterų teisės ir lyčių lygybė”. Pirmiausia visi buvome padalinti į sektorius ir susėdome EP posėdžių salėje į parlamentarų vietas. Mus vaizdo įrašu pasveikino Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola. Ji mus skatino būti aktyviais visuomenėje. Vėliau turėjome interviu ir diskusiją su vice pirmininke Evelyn Regner. Turėjome galimybę jai užduoti mus dominančius klausimus apie moterų teises ir lygias lyčių galimybes. Trečiasis svečias buvo Alex Wasung – moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto sekretorius. Mokiniai teiravosi įvairių klausimų bei siūlylė savo idėjas, kaip sulyginti lyčių teises. Po pietų dalyvavome dirbtuvėse, kuriose simuliavome Parlamento narių darbą. Buvome suskirstyti į grupes ir galėjome išreikšti savo nuomonę apie moterų teises. Vėliau simuliavome pakeitimų priėmimus. Iš pradžių debatavome, o vėliau balsavome ar reikėtų priimti pakeitimus. Parlamentą palikome su dideliais įspūdžiais ir ypatinga patirtimi. Pasibaigus Euroscolos renginiui keliavome aplankyti vakarėjančio Strasbūro senamiesčio, kuris atėmė žadą savo įstabia architektūra, žavingu kraštovaizdžiu. Vienas iš įsimintiniausių aplankytų objektų – Strasbūro Notre Dame katedra, viena gražiausių gotikos meno brangenybių Europoje, kurios statyba prasidėjo XII amžiuje. Strasbūras mums paliko be galo daug įsimintinų bei žavių prisiminimų.
Pakeliui į namus dar aplankėme Niurnbergą. Pirmasis aplankytas objektas šiame sustojime – tai plačiai žinomas Niurnbergo proceso – Antrojo pasaulinio karo nusikaltėlių teismo istorijos muziejus. Kadangi šiuo metu vyksta karas Ukrainoje, tai buvo dar įdomiau pasigilinti į to proceso dokumentus. Čia susipažinome su anų laikų istorija, spauda, dokumentais, žmonėmis, nuotraukomis, dokumentine filmuota medžiaga, bei įrašais ir t.t. Šio miesto išskirtinę architektūrą mums pristatė Vokietijoje gyvenanti lietuvė gidė. Ji plačiai papasakojo ir aprodė Niurnbergo lankytinas vietas, architektūrą ir kraštovaizdžius. Nuo įspūdingos Niurnbergo pilies pasigrožėjome miesto panorama bei žavėjomės detalėmis, bei šurmuliuojančiu miestu, čia žmonės nuolat juda, tačiau neverčia skubėti. Niurnbergas sužavėjo su puoselėjamomis senomis tradicijomis: tradiciniai patiekalai, kuriuos drąsiai paragavome, senoviniai pastatai, kurie privertė sustoti ir juos įamžinti, pasigrožėti. Pietų Vokietijoje įsikūręs Niurnbergo miestas, nepaliko mūsų abejingu, suteikė galimybė jį pažinti.
Paskutinė mūsų kelionės vieta buvo Praha, į kurį manau kiekvienas iš mūsų norėtų sugrįžti. Aplankėme Prahos Hradą, didingąją šv. Vito katedrą, kurios požemiai tapo Čekijos karalių mauzoliejumi, Karalių rūmus buvusių Čekijos kunigaikščių ir karalių rezidenciją, Karolio tiltą, Senąją rotušę su įžymiuoju astronominiu laikrodžiu, kur sumušant lygią valandą, susirenka pilna aikštė žmonių pasigrožėti. Ragavome tradicinį Čekijos desertą su ledais – Trdelnik.
Manome, kad ši kelionė mums padėjo dar labiau pasijusti europiečiais. Kelionės pradžioje vienas kito nepažinodami, tapome labai artimais draugais. Galėjome išbandyti Europos Parlamento nario darbą. Taip pat įgavome naujų žinių, pamatėme dar niekada neregėtų įspūdingų vaizdų, susipažinome su naujais žmonėmis ir puikiai praleidome laiką!
Vilniaus Pilaitės gimnazijos MEPA jaunesnieji ambasadoriai: Gabrielė, Saulė, Lijana, Gustė, Aistė, Vakaris ir Vilius