Veiksminga ES demokratija – trumpas įvadas apie Europos Sąjungą

Sausio 19 d. jaunesniosios MEPA ambasadorės: Kesmina Rupšytė, Emilija Skierytė ir Darija Stanišauskytė, Ig klasės mokiniams vedė pamoką apie ES.
Pamokos metu mokiniai dirbdami grupėse nustatinėjo ES vertybes ir aptarė, kaip jos atsispindi jų gyvenimuose, kiek yra svarbios šiandien. Jaunosios ambasadorės taip pat pamokos metu pristatė Šengeno erdvę ir Europos bendrąją rinką bei pagrindines ES veiklos sritis.
Pamokos pradžioje mokinių buvo paprašyta įvardinti, su kuo jiems siejasi ES ar šie palyginimai teigiami ar neigiami. Vėliau mokiniai žiūrėdami video aiškinosi svarbiausius ES pasiekimus ir bandė juos atpažinti. Taip pat dirbdami grupėse mokiniai išskyrė svarbiausias ES vertybes, pristatė savo pasirinkimus ir idėjas. Mokiniai taip pat aptarė kokiose Šengeno erdvės valstybėse lankėsi, smagu, kad mokiniai prisiminė dalyvavę Erasmus projektuose, todėl šalių iš ties buvo nemažai. Mokiniai grupėse lygino prekių, kapitalo, žmonių ir paslaugų judėjimo laisvai privalumus ir bandė įrodyti, kurie iš jų svarbiausi.
Pamokos metu mokiniai tyrinėjo, diskutavo ir dalijosi savo įžvalgomis, suprato, kaip ES veikia jų gyvenimą ir kad institucija turi konkrečias kompetencijos sritis, kurios vienaip ar kitaip daro įtaką jų kasdieniam gyvenimui. Ką daro mūsų labui Europos Parlamentas.
Labai džiaugiamės įdomia pamoka.
Jaunesniosios MEPA ambasadorės:
Kesmina Rupšytė, Emilija Skierytė ir Darija Stanišauskytė

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija