Vanagų išvyka į Europos Parlamentą Strasbūre

Dar rugsėjo mėnesį gavome džiugią žinią, kad kartu su Anykščių Jono Biliūno ir Alytaus Jotvingių gimnazistais esame pakviesti į Euroscolos renginius Europos Parlamente Strasbūre už gerus praėjusių metų rezultatus, dalyvaujant projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės.“
Į Strasbūrą vyko MEPA projekto jaunesnieji ambasadoriai Benita Eimutytė, Novilė Rasimavičiūtė, Salvijus Rasimavičius, Ugnius Bartkevičius, Gabrielė Petrušytė, Vanesa Ribinskaitė, Goda Šataitė, Marius Mockevičius bei vyresnioji ambasadorė mokytoja, istorijos mokytoja Asta Šulcienė.
Mūsų laukė turininga ir įdomi kelionė. Grožėjomės Bambergu, Bavarijos miestu, įsikūrusiu ant septynių kalvų. Apžiūrėjome katedrą, vyskupų rūmus, senąją miesto rotušę, pasigėrėjome kalėdine muge.
Euroscolos diena Europos Parlamente – svarbiausia. Renginio tema – „Žmogaus teisių apsauga ir solidarumas: ES ambicijos į laisvę, saugumą ir teisingumą pasaulyje“. Dalyvius pasveikino EP pirmininkė Roberta Metsola, vėliau vyko klausimų – atsakymų sesija su EP viceprezidentu Martin Hojsik. Mokiniai aktyviai domėjosi didžiausiais iššūkiais Europos Sąjungoje ir kaip planuojama juos spręsti. Kitas užsiėmimas buvo su Stefanu Krauss, veiksmų žmogaus teisių srityje skyriaus vadovu. Antroje renginio dalyje jaunimas dirbo grupėse, dalyvavo debatuose, pristatė rezoliucijas ir balsavo rūpimais klausimais kaip tikri europarlamentarai. Mokytojai susipažino su Parlamentu, smagiai bendravo su kitų šalių mokytojais. Ši diena Europos Parlamente davė vertingos patirties.
Po dienos veiklų pasivaikščiojome po Strasbūro senamiestį, virtusį Kalėdų sostine. Didžiulė kalėdinė mugė čia rengiama nuo 1570 m. Stebuklinga Kalėdų atmosfera, pasklidusi po miestą, džiugino visus.
Grįždami namo, aplankėme Rotenburgą prie Tauberio, Vokietijos architektūros ir istorijos šedevrą su nepakartojamu senamiesčiu, išpuoselėtais fachverkiniais namais, viduramžių bokštais ir bažnyčiomis. Nors šiame mieste visus metus veikia kalėdinių žaislų parduotuvėlė ir Kalėdų muziejus, bet tik gruodį Rotenburgas virsta tikru žiemos stebuklu.
Draugiška ir džiaugsminga atmosfera vyravo visas penkias kelionės dienas. Įspūdžių labai daug. Užsimezgė nauja draugystė.

Gabrielė Petrušytė, jaunesnioji MEPA ambasadorė

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija