Tolerancijos diena

Tolerancijos diena

Lapkričio 14-17 d. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko renginiai, skirti Tolerancijos dienai. Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva Lietuvoje ši diena minima nuo 2003 metų. „Neretai priimama, kad daugelis vertybių, pavyzdžiui, laisvė, nepriklausomybė, demokratija ir kt., tarsi savaime egzistuoja, yra amžinos ir nekintamos. Ypač pastaruoju metu įsitikinome, kad tai – labai trapios sąvokos, kurias puoselėti ir už kurias kovoti reikia kasdien. Prie šios kategorijos priskirčiau ir toleranciją“, – Tolerancijos dienos proga sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Lapkričio 14 d. gimnazijoje svečiavosi fotografas ir žurnalistas Vidmantas Balkūnas. Jis kalbėjo apie karą Ukrainoje, kurio viena priežasčių – netolerancija kitai tautai, valstybei, siekiančiai gyventi nepriklausomai ir laisvai, apie tai, kur prasideda ir baigiasi tolerancija, dalijosi nuotraukomis, vaizdo įrašais iš Rusijos karo prieš Ukrainą.

Klasių vadovai ir dalykų mokytojai vedė pamokas Tolerancijos tema, diskutavo apie skirtingus požiūrius, situacijas.

Lapkričio 17 d. gimnazijoje vyko pilietinė iniciatyva „Tolerancijos namas“, prie kurios prisijungė ir jaunieji ambasadoriai. Jie iš lego kaladėlių sukonstravo namą ir pasidalino mintimis apie Toleranciją.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija