Tavo Europa, tavo balsas!

„Tavo Europa, tavo balsas!“ (YEYS) yra metinis Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (ESRK) renginys jaunimui. Jį pradėta organizuoti 2010 m. norint susieti jaunimą su Europos Sąjunga. Kiekvienais metais 16–18 metų moksleiviai iš visų ES valstybių narių ir šalių kandidačių dviem dienoms atvyksta į Briuselį ir kartu rengia rezoliucijas, kurios vėliau perduodamos ES institucijoms. Šių metų renginys, pavadintas „Jaunimo demokratijos dialogai“, vyko 2023 m. kovo 23–24 d.
Šiomis dienomis Briuselyje buvo išgirstas ne tik Europos, ne tik Lietuvos, bet ir MMRG jaunimo balsas: Ugnė Žiaugaitė, Rokas Slančiauskas ir Dovydas Čiuta dirbo grupėse su savo bendraamžiais iš visos Europos ir vėliau savo iniciatyvas pristatė asamblėjos dalyviams.
Kaip teigia gimnazistus į renginį Briuselyje lydėjusi anglų kalbos mokytoja R.Meškienė, malonu buvo klausytis įkvepiančios Ugnės kalbos, stebėti mūsų gimnazistus kuriančius, mąstančius, diskutuojančius. Gera būti šalia tokių talentingų ir aktyvių žmonių. Ramu dėl Europos ateities, kai žinai, kad mūsų jaunimas turi TOKĮ BALSĄ!

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija