Taika širdyje – taika pasaulyje!

Jau 19-tąjį pavasarį Lietuva švenčia Europos dieną kartu su visa Europa. Šventė vyko ir mūsų gimnazijoje. MEPA projekto vyresnieji ir jaunesnieji ambasadoriai sukūrė filmuką, kuriame išsakė savo mintis apie Europos Sąjungą bei pasveikino gimnazijos bendruomenę su švente. I aukšto fojė ekrane buvo demonstruojama prezentacija „Trumpai drūtai apie Europos Sąjungą“, kurioje pristatyta ES istorija, jos plėtra, vertybės, simboliai, EP veikla, institucijos, daugiakalbystė, pateikta netikėtų faktų apie ES.
Po keturių pamokų vyko viktorina apie ES. Daugiausia taškų surinko ir buvo apdovanoti Ugnė Kasteckaitė, Diana Noreikaitė ir Paulius Uogela. Dauguma gimnazistų laikė Europos egzaminą. Trečiokai kartu su mokytoja G. Tumiene gamino įvairių šalių saldumynus. Kiekviena mokinių komanda pristatė savo pasirinktą šalį ir pagamintą desertą. Burnoje tirpo airiškas lengvai plaktos grietinėlės ir sausainių desertas, išragautos ispaniškos churros, nepakartojamo skonio buvo itališkos spurgos pagal senovinį neapolietišką receptą, kurios kepamos šv. Juozapo dienai. Tobuliausias lietuviškas desertas, pasak japonų, yra medus su agurkais. Antrokai gamino ir degustavo įdarytą prancūzišką batoną ir lietuviškus šaltibarščius. Už I aukšto fojė papuošimą dėkojame dailės mokytojai D. Gilienei.
Europos dienos šventė praėjo prasmingai, džiugiai ir viltingai: patikrintos ir papildytos žinios apie Europos Sąjungą, išdegustuoti europietiški desertai. Sveikindami su Europos diena visi pirmiausia linkėjo taikos. Pasak Dalai Lamos, mes nesukursime taikos Žemėje, jei pirmiau nesukursime jos savo širdyje. Tebūnie taika širdyje – taika pasaulyje!

Anykščių Jono Biliūno gimnazija