Švenčiame Europos dieną

Startavome su JEK renginiu savo gimnazistams. Merginos supažindino su įvairiais projektais ir galimybėmis pamatyti daug šalių ir kultūrų.
Gegužės 7 d. jaunesnė auditorija – nuo penktokų iki dešimtokų, dalyvavo virtualiame susitikime su Europos Komisijoje vertėja dirbančia Egle. Visi susidomėję klausė jos pasakojimo apie darbą ir gyvenimą Liuksemburge, apie galimybę dirbti ne tik Europos Komisijoje, bet ir kitose ES institucijose.
Be to, šiemet MEPA ambasadoriai nutarė, kad Europos dieną reikia švęsti švarioje aplinkoje, tad sukvietė visą bendruomenę dalyvauti akcijoje „Aš už švarią Europą“ ir išeiti į savo miestelius ir kaimus rinkti ir rūšiuoti šiukšlių.
Buvo labai smagu ir įdomu sužinoti mažiausiųjų nuomonę apie Europos Sąjungą; surengėme rašinėlių konkursą ,,Man patinka, kad esu Europos pilietis, nes…”, kur dalyvavo 2 – 6 klasių mokiniai. Kaip smagu, kad ketvirtokė Dominyka savo rašinėlyje džiaugiasi, jog Europai svarbu švara ir ekologija, pagalba ūkininkams, saugumas ir laisvė. Antrokė Ugnė džiaugiasi, kad be jokių trikdžių gali nuvykti ir pasivaikščioti Paryžiuje. O penktokę Kateriną žavi, kad nereikia rūpinti pinigų keitimu vykstant atostogauti ir laiko lemtingu sutapimu tai, jog jos laimingasis skaičius ir ES vėliavoje esantis žvaigždučių skaičius sutampa.
Jei jau raginome gyventi švariai, tai raginame gyventi ir sveikiau. MEPA ambasadoriai ragina visą gimnazijos bendruomenę žengti žingsnį Europai. Bėgdami ir eidami dalyvaujame akcijoje „Žingsnis Europai“ ir skaičiuojame žingsnius dar visą savaitę po Europos dienos minėjimo.
Dalyvavome ir Europos egzamine. Ir protmūšyje su Alytaus Jotvingių gimnazija ”ES istorija ir dabartis”. O gegužės 12 d. gimnazistai ir mokytojai dalyvaus renginyje-paskaitoje su EP nare Rasa Juknevičiene Kibernetinis saugumas ir iššūkiai Europai.
Sveikiname visus ir save su Europos diena!

Labai kviečiame paspausti nuorodą ir pažiūrėti, kaip daugiškiai sveikina Europą!
#MEPALietuva
#MEPADaugai

Alytaus r. Daugų Vlado Mirono gimnazija