Susitikimas su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola ir laisvės svarba

Sausio 12 dieną mūsų gimnazijos MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) komanda turėjo išskirtinę galimybę – susitikti ir sudalyvauti diskusijoje su Europos Parlamento pirmininke Roberta Metsola. Diskusija, vykusi ISM Ekonomikos ir vadybos universitete, buvo išties įdomi ir vertinga, jos tema – „Jaunimui priklauso ateities Europa – kokią ją kursime?“ yra ypač aktuali politiškai aktyviam Lietuvos ir Europos jaunimui.
Atvykę iš karto pastebėjome, kad universitetas buvo pilnas žmonių, norinčių susitikti su Europos Parlamento pirmininke, taip pat susirinko nemažai jaunųjų MEPA ambasadorių iš kitų Lietuvos mokyklų, taigi susitikimo atmosfera buvo tikrai džiuginanti, buvo matyti, kad Europos Sąjungos valdymas, Europos Parlamento veikla ir vykstantys politiniai procesai domina ne tik suaugusius, bet ir jaunimą.
Diskusijos metu dalyviai turėjo galimybę užduoti klausimų Lietuvoje viešinčiai Europos Parlamento pirmininkei. Daugiausia klausimų buvo susiję su galimybe jaunimui įsitraukti į politinį Europos gyvenimą, aktualiausias ir labiausiai aptariamas klausimas buvo apie galimybę balsuoti nuo 16 metų, taip pat buvo diskutuojamos jaunimo problemos, užsiminta ir apie netoli mūsų vykstanti karą Ukrainoje bei apie vienodų galimybių ir lyčių lygybės svarbą. R. Metsola pabrėžė, kaip svarbu jaunimui įsitraukti į Europos Sąjungos veiklą, dalyvauti politinėse jaunimo organizacijose, paminėjo, kad krizių akivaizdoje Europa turi išlikti vieninga, papasakojo apie savo pačios kelią į politiką.
Šis susitikimas mums buvo labai svarbus ir vertingas, iš jo išsinešėme daug naudingos informacijos, įspūdžių, susitikimas mus paskatino dar labiau domėtis Europos Sąjunga ir joje vykstančiais procesais, dar labiau įsitraukti į jos veiklą. Po susitikimo kartu su Roberta Metsola pasidarėme bendrą nuotrauką.
Pabuvus šiame susitikime supratome kaip svarbu jog esame laisvi ir galime dalyvauti tokiuose renginiuose, tad pakeliui namo užsukome į Nepriklausomybės aikštę prie Seimo, kur vyko iškilminga atminimo laužų uždegimo ceremonija, skirta paminėti sausio 13-ąjai – Lietuvos Laisvės gynėjų dienai. Šiame minėjime dalyvavo ir Europos Parlamento pirmininkė Roberta Metsola, kuri sekančią dieną Seime atsiėmė Europos parlamentui skirtą Laisvės premiją už šiandienos pastangas stiprinant demokratiją, žmogaus teises, už laisvą tautų apsisprendimo teisės ir tautų suvereniteto gynimą, nuolatinį istorinio teisingumo siekį, indėlį remiant Lietuvos laisvės bylą ir Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos valstybių nepriklausomybės tikslą, diplomatinę paramą nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvos valstybei ir už indėlį Lietuvos integracijoje į Europos Sąjungą.

Vilniaus Pilaitės gimnazija