„Savo balsu pakeiskite pasaulį, kuriame gyvenate“

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos jaunieji MEPA ambasadoriai: Nojus Neverdauskis, Edvinas Petravičius, Emilija Skierytė, Darija Stanišauskytė, vasario 21 d. dalyvavo Kaune vykusiame renginyje „Europos Parlamentas: jaunimo įtrauktis Europos parlamento rinkimuose“ ir diskusijoje „Kaip aš galiu pakeisti Europą?“
Vasario 21 d. nenuilstanti MEPA komanda: Emilija Skierytė, Darija Stanišauskytė, Edvinas Petravičius ir Nojus Neverdauskis savo popietę leido Kauno regiono plėtros agentūros organizuotame renginyje jaunimui „Europos parlamentas: jaunimo įtrauktis EP rinkimuose.“ Renginys vyko LSMU Emanuelio Levino centre.
Renginio pradžioje jaunesnieji ambasadoriai išklausė EP biuro Lietuvoje vadovės Daivos Jakaitės pranešimo apie Europos parlamentą. Pranešimo metu lektorė trumpai ir informatyviai supažindino su EP veiklos kryptimis, pagrindinėmis partijomis bei kitais svarbiais aspektais, kad į EP rinkimus birželio mėnesį eitume drąsiai. Taip pat vadovė pristatyme paneigė ne vieną mitą apie EP narius.
Antrojoje dalyje vyko gyva diskusija apie artėjančius rinkimus, pabrėžiant jaunimo dalyvavimo juose svarbą. Diskusijoje dalyvavo Lietuvos žaliųjų partijos narė Ieva Budraitė ir Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas, taip pat jaunimo atstovai: Paulius Maknisevičius bei Martynas Mikalauskas. Nuotoliu diskusijoje dalyvavo Lietuvos europarlamentarai: Rasa Juknevičienė, Bronis Ropė, Petras Auštrevičius ir „Žinau, ką renku“ atstovė Guoda Vaitiekutė. Diskusiją moderavo Mindaugas Jurkynas.
Diskusijos metu paaiškėjo pagrindinės jaunimo įtraukties gairės, kilo klausimas apie politiškumą ir pilietiškumą – ar vis dėlto tai tapačios sąvokos. Kilo diskusija ir apie tai, kaip skatinti jaunimą dalyvauti rinkimuose, kodėl kartais jaučiama apatija. Gimnazijos jaunesnieji ambasadoriai iš diskusijos grįžo kupini įspūdžių, pasiryžimo kalbėti apie EP rinkimus ir skatinti juose dalyvauti.
Labai smagu, kad renginyje mūsų komandai pavyko sudalyvauti gyvai, internetu renginį stebėjo atstovai net iš 7 Europos šalių.
O kas geriau nei jų pačių mintys gali apibendrinti patirtis.
„Savo balsu pakeiskite pasaulį, kuriame gyvenate“ – IIg klasės mokinys Nojus Neverdauskis.
„Lietuva įstojo į ES savo noru, kad kartu spręstume problemas, todėl kiekvieno iš mūsų balsas svarbus, kad Europa keistųsi“ – Ig klasės mokinė Darija Stanišauskytė.
„Jei nori keisti pasaulį, reikia eiti į politiką“ – Ig klasės mokinei Emilijai Skierytei labiausiai įsiminė šie europarlamentaro P. Auštrevičiaus žodžiai.
„Balsuoti labai svarbu, nes tik taip galime spręsti pasaulinius iššūkius, kad keistume pasaulį, apgintume demokratiją“ – IIg klasės mokinys Edvinas Petravičius.
Istorijos mokytoja Veronika Gudaitė

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija