Sacharovo premija

„Nėra nė vieno žuvusiojo dėl laisvės kapo, ant kurio nebūtų sudygusios laisvės sėklos, savo ruožtu teikiančios gyvybę naujiems daigams. ” – Valdas Vitmenas.

Sacharovo premija – aukščiausias Europos Sąjungos apdovanojimas už žmogaus teisių puoselėjimą. Pirmieji šia premija 1988 metais buvo apdovanoti: žymus PAR politinis veikėjas Nelsonas Mandela ir sovietų disidentas, rašytojas ir žmogaus teisių gynėjas Anatolijus Marčenko (po mirties). Vasario 24 d. Vladimiras Putinas paskelbė plataus masto invaziją į Ukrainą. Nuo tos dienos Ukrainoje griaudi sprogimai ir aidi šūviai. Ukrainos žmonės, vedami ryžto, kovoja prieš agresorių ir neketina atiduoti savo laisvės. Andrejaus Sacharovo premija 2022 metais už minties laisvę skirta ukrainiečių tautai. „Šis apdovanojimas skirtas kovojantiems ukrainiečiams. Tiems, kurie buvo priversti bėgti. Tiems, kurie neteko artimųjų ir draugų. Visiems tiems, kurie stojasi ir kovoja už tai, kuo tiki. Žinau, kad drąsūs Ukrainos žmonės nepasiduos, nepasiduosime ir mes“ – sakė EP pirmininkė Roberta Metsola. Premija bus įteikta gruodžio 14 dieną per Europos Parlamento sesiją Strasbūre, Prancūzijoje.

Gimnazijos jaunieji ambasadoriai paruošė stendus apie Sacharovo premijos laureatus bei Ukrainos kovą su agresore Rusija.
Mes kartu su Ukraina.

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija