„Minties“ inžinerijos gimnazijos gimnazistai Strasbūre
Šių metų gruodžio 18 d. penki mintiečiai iš Panevėžio dalyvavo Sacharovo jaunimo seminare Strasbūre. Strasbūras – reikšmingas politinis centras, čia įsikūręs Europos Parlamentas. Vizitas šioje institucijoje – tai unikali galimybė susipažinti su Europos demokratijos veikimu iš arti. Seminaro metu jaunieji MEPA ambasadoriai iš visų Europos Sąjungos valstybių bei Jungtinės Karalystės apsilankė pagrindinėje posėdžių salėje, kurioje klausėsi Sakartvelo prezidentės Salome Zarabišvili bei Europos komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen pranešimų. Pagrindinė Sacharovo seminaro tema – žmogaus teisių padėtis Venesueloje. Diskusijoje su MEPA jaunaisiais ambasadoriais dalyvavo A. Sacharovo premijos laureatės Venesuelos opozicijos lyderės Maria Corina Machado dukra Ana Corina Machado, kuri atstovavo ir demokratiškai išrinktam Venesuelos prezidentui Edmundo Gonzales Urrutia, šiuo metu gyvenančiam Ispanijoje. Diskusiją moderavo Europos ryšių biuro direktorius Steav Clark. Diskusijos metu jaunieji europiečiai sužinojo apie žmogaus teisių padėtį Venesueloje valdant diktatoriui N. Madurui. A. C. Machado savo motinos nematė 3 mėn. ir net nežino, kur slapstosi, nes ją persekioja N. Maduro režimas. 8 milijonai venesueliečių buvo priversti palikti savo šalį dėl skurdo bei represijų.
Po jaudinančio susitikimo su A. C. Machado mokiniai dalyvavo seminare „Dezinformacija ir žiniasklaida“, kurį vedė Europos Parlamento atstovas spaudai Jacob Lolck. Vėliau mokiniai turėjo galimybę dalyvauti diskusijoje „Moterys kaip taikos kūrėjos ir žmogaus teisių aktyvistės“ su žurnaliste iš Irano Aida Ghahar, organizacijos „Saulės moterys“ įkūrėja Reem Al Hajajra bei Pascale Chen, atstovaujančią Izraelio moterų judėjimui „Women Wagen Peace“. Moterys aptarė merginų padėtį Irane, Gazoje, pabrėžė, kad palestinietės bei izraelietės nori taikos, Irano merginos- tokių pat pilietinių teisių, kaip ir vyrai. Vėliau mokiniams buvo pristatyta together.eu, o mokytojams – eTwinning bendravimo bei bendradarbiavimo platformos. Seminaras buvo baigtas meno parodos „Drąsūs balsai“ pristatymu.
Po vizito Europos Parlamente pasivaikščiojome po Strasbūro senamiestį, kuris įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Miestas garsėja savo gotikine Dievo Motinos katedra, kanalais ir tradiciniais Elzaso regiono namais.
Vizitas Europos Parlamente Strasbūre buvo ne tik edukacinė, bet ir įkvepianti patirtis. Tai galimybė pamatyti, kaip veikia Europos demokratija, geriau suprasti ES institucijas ir pajusti Europos vienybės dvasią, užmegzti ryšius su kitų šalių jaunaisiais ambasadoriais. Strasbūro žavesys padarė šį vizitą dar įspūdingesnį.
2024 m. Gruodžio 18 d.
Panevėžio „Minties“ gimnazija