Radviliškio Lizdeikos gimnazijos renginiai, skirti Europos dienos savaitei

Lizdeikos gimnazijoje jau ne vienerius metus gyvuoja tradicija pirmąją gegužės savaitę minėti kaip Europos dienos savaitę. Gimnazijoje ir už jos ribų vyksta įvairūs su Europos Sąjunga susiję renginiai. Šiais metais susidariusi situacija pakoregavo lizdeikiečių planus, tačiau kai kurie renginiai persikėlė į virtualią ervę ir tradicija buvo išsaugota. Istorijos ir pilietiškumo pamokose mokiniai domėjosi Europos šalių istorija, kultūra, tradicijomis, politika, žaidė dabartiniu metu populiariu tapusį kahoot apie ES. Pirmųjų klasių gimnazistai kūrė virtualias ES ,,vizitines koreteles”, surašydami pačią svarbiausią informaciją apie Europos Sąjungą. Taip pat mokiniai kūrė Europos dienai skirtus sveikinimo atvirukus. Ketvirtųjų klasių gimnazistai dalyvavo pamokoje – paskaitoje ,,Kas ta Europos Sąjunga?” Ją mokiniams vedė Jaunimo Europos komandos narys, trečiokas gimnazistas Dovydas Paškauskas.
Taip šiais metais kitoks buvo ir Europos egzaminas – mokiniai jį sprendė internetu. Rezultatai nudžiugino – Ugnė Krivickaitė ir Ugnė Ponelytė surinko taškų maksmumą – 10. Egzamino organizatoriai informavo, kad geriausiai mokykloje egzaminą išlaikęs mokinys yra automatiškai užregistruojamas antram egzamino etapui, kuris vyks gegužės 19 d. internetu.
Europos diena taip pat buvo paminėta netradiciškai- sveikinimai buvo siunčiami internetu su Europos dienos solidarumo kavos puodeliu. Prie šių sveikinimų prisidėjo ir Lizdeikos gimnazijos MEPA projekto ambasadoriai, gimnazijos mokytojai. Kūrybiškumas, naujos, kitokios netradicinės idėjos paminėti Europos dieną ir bendradarbiavimą dar kartą parodė mūsų visų vienybę ir solidarumą.
Vaida Jankūnienė
istorijos mokytoja

Radviliškio Lizdeikos gimnazija