PatirtiES mokymų ciklas

Kiekvieną ketvirtadienį, lapkričio 23 – gruodžio 14 dienomis, jaunieji MEPA ambasadoriai dalyvavo mokymų cikle „PatirtiES“. Nuotolinių mokymų metu, puikūs savo sričių žinovai dalinosi metų metus kauptomis žiniomis ir klausytojus mokė svarbių įgūdžių.

Lapkričio 23d. įvyko pirmasis mokymų ciklo susitikimas – „Rimti žaidimai su klimatu: tobula problema, kurią turime spręsti dabar“ su tvarumo ekspertu Silvestru Dikčiumi. Susitikimo metu MEPA komanda susipažino su klimato kaitos paveiktomis sritimis ir įvairiomis Europos Sąjungos pasitelkiamomis priemonėmis šiltnamio efektui slopinti. Taip pat mokiniai sužinojo apie naują vertybių sistemą, padedančią mažinti globalinį klimato atšilimą, kurios pagrindą sudaro drąsa, saikas ir paprastumas.

Lapkričio 30d. vykę mokymai „Kaip naviguoti pinigų pasaulyje savarankiško gyvenimo pradžioje“ su asmeninių finansų eksperte Odeta Bložiene praplėtė jaunuolių finansinio raštingumo žinias bei įgūdžius. O. Bložienė supažindino mokinius su svarbiausiais asmeninių finansų aspektais, biudžetu ir jo svarba bei išmokė, kaip jį susidaryti, išsikelti finansinius tikslus ir taupyti buityje.

Gruodžio 7d. vykusiame susitikime „Kaip dirbtinis intelektas keis edukaciją ir ateities karjeras“, dirbtinio intelekto treneris Antanas Bernatonis paaiškino, kaip veikia dirbtinis intelektas, ir supažindino klausytojus su pagrindinėmis jo naudomis. Taip pat specialistas aptarė profesijas, kurių pagrindinis darbo įrankis – dirbtinis intelektas ir pateikė daugybę interneto svetainių palengvinančių gyvenimą.

Gruodžio 14d. įvyko paskutinis mokymų ciklo susitikimas „Socialinių tinklų evoliucija: iš kur atėjom, kas vyksta dabar ir ko tikėtis rytoj“ su „Delfi“ rinkodaros vadovu Justinas Jautžemiu. Šio susitikimo metu rinkodaros vadovas atskleidė, kodėl socialiniai tinklai užima tokią didelę vietą kasdieniniame gyvenime ir paaiškino, kaip saugiai elgtis internetinėje erdvėje bei suvokti, kada laikas sustoti naršyti.

Jaunoji MEPA ambasadorė Guoda Baldauskaitė

Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazija