Pamoka „Korupcija – kas tai?“

Vilniaus Salininkų gimnazijoje vyko susitikimas su LR Specialiųjų tyrimų tarnybos vyresniąja agente Lina Kančyte. Tai informatyvios, prasmingos pilietiškumo, profesinio orientavimo pamokos, kuriose dalyvavo 8a, b, Ia, b, II a, b klasių mokiniai.
Moksleiviai sužinojo apie LR STT atliekamas funkcijas, visų Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą šioje srityje, Lietuvos vietą, poziciją tarp visų ES šalių, kokią profesiją reikia įsigyti, kad galėtum tapti agentu, kokias asmenines savybes reikia ugdyti, ką reiškia skaičiai pareigūno pažymėjime.
Daug buvo šnekama apie korupciją, kadangi agentė Lina atsakinga už visuomenės antikorupcinio sąmoningumo didinimą, pagal kurį Lietuvos padėtis tarp ES šalių gana vidutiniška.
Nustebino kita statistika: Lietuvos visuomenė ES kontekste pagal abejingumą, toleranciją nesąžiningiems veiksmams iš 27 šalių yra 26, todėl yra kur tobulėti.
Moksleiviai susidomėję klausėsi, dalyvavo diskusijoje, drąsiai reiškė savo nuomonę, atidžiai, pagarbiai laikė rankose STT tarnybinį pažymėjimą 180. Esame dėkingi agentei Linai, kuri geranoriškai, įdomiai pasidalijo savo žiniomis.

Vilniaus Salininkų gimnazija