Pamoka – diskusija „Karas Izraelyje ir Ukrainoje, kas sieja juos? „

Spalio 17 dieną Ia klasėje įvyko geografijos pamoka – diskusija „Karas Izraelyje ir Ukrainoje, kas sieja juos? Mokiniai pasiruošė pamokai iš anksto, turėjo užduotį sužinoti karinių veiksmų priežastis tarp Izraelio ir Palestinos. Mokiniai pildė minčių žemėlapį: karo priežastys ir pasekmės, vėliau pristatė klasiokams ir diskutavo, kokios iš tų priežasčių buvo pagrindinės. Kartu prisiminėme karinius veiksmus tarp Ukrainos ir Rusijos, bandėme išsiakinti, kuo šie du karai yra panašus ir kuo skiriasi. Aktyviai diskutavome, kaip šie karai paveikė mūsų valstybę. Taip pat, diskutavome apie Europos Sąjungos poziciją dėl šių karų. Domėjomės, kokius sprendimus dėl karų priima Europos Parlamentas. Prisiminėme, kokie įvairūs sankcijų paketai, dėl karo Ukrainoje, buvo ir yra taikomi Rusijai. Rytoj, spalio 18 dieną Europarlamentarai tarsis dėl paramos Ukrainai atkūrimo. EP nariai balsuos dėl 50 mlrd. eurų dydžio ES fondo, kuris finansuotų Ukrainos atstatymą ir modernizaciją nuo 2024 iki 2027 metų.
Europos Parlamentas diskutavo apie padėtį Izraelyje
. . Atsižvelgdami į spalio 7 d. „Hamas“ įvykdytus teroristinius išpuolius Izraelyje, europarlamentarai aptars įvykius regione, karo pasekmes ir ES atsaką. Reaguodami į šeštadienio įvykius Izraelyje, Europos Parlamento (EP) užsienio reikalų komiteto pirmininkas David McAlister ir EP santykių su Izraeliui pirmininkas Antonio López-Istúriz griežtai pasmerkė „baisius išpuolius prieš Izraelį, kurį „Hamas“ teroristai surengė šabo rytą”.
Spalio 11 d. europarlamentarai ir Parlamento darbuotojai pagerbė teroristinių išpuolių aukų atminimą. Ceremonijos metu EP pirmininkė Roberta Metsola pažymėjo, kad Europa pasiruošusi tarpininkauti ieškant konflikto sureguliavimo ir pridūrė, kad terorizmas yra nepateisinamas. „Hamas yra teroristinė organizacija. Ji neatspindi teisėtų Palestinos žmonių siekių. Ji nesiūlo sprendimų, o tik skerdynes“, – kalbėjo EP pirmininkė. Ji taip pat akcentavo, kad „dabar ne laikas whataboutizm’ui. Turime aiškiai suprasti, apie ką kalbame – tai yra blogiausia teroro forma“. Moksleiviai suvokė terorizmo baisumus, EP sprendimų svarbą kovai prieš terorizmą.

Vilniaus Salininkų gimnazija