Pamoka apie Europos Sąjungos institucijas Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje

Europos Sąjungos institucijos

Aštuntokai, mokydamiesi geografijos, nagrinėjo temą apie ES institucijas, jų veikimo ir sprendimų priėmimo principus. Tai viena iš MEPA projekto pamokų.
Naudodamiesi įvairia medžiaga, paruošė pristatymus. Viktorija ir Inesta pasakojo apie Europos Sąjungos Tarybą, Europos Komisiją ir Europos Parlamento darbą. Deimantė ir Raminta – apie Europos Teisingumo Teismą. Jogailė ir Deimantė aiškinosi, kokias problemas sprendžia Europos Sąjungos institucijos. Kas iš lietuvių dirba parlamente, kokias pareigas užima lietuvių deputatai. Armandas ir Lukas buvo pasiruošę apie Europos Vadovų tarybą.
Išklausę pristatymus, savo žinias pasitikrino spręsdami e-testo užduotis. Mokiniams labiausiai patiko užduotis apie Europos šalių vėliavas. Geriausiai e-testą išsprendė Tomas.
Pamokoje mokiniai pagilino žinias apie Europos sąjungos institucijas, jų veiklą. Kadangi visi Europos sąjungos piliečiai gali teikti pasiūlymus, tai ir aštuntokai surašė pasiūlymus, kokius klausimus , jų nuomone, europarlamentarai turėtų svarstyti.

Geografijos mokytoja Loreta Stulgienė

Raseinių r. Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazija