“Lyčių lygybė”

Kovo 13 dieną I–IV gimnazijos klasių mokiniams buvo organizuotas renginys „Lyčių lygybė“, skirtas paminėti “Moterų dieną – kovo 8- ąją”. Jį organizavo ir vedė III A gimnazijos klasės mokinės Eimantė ir Ieva.

Renginys pradėtas įvadu apie tai, kas yra lyčių lygybė. Komandos pildė minčių lietaus pagalba lapus ir pristatė. Vėliau aptarta stereotipų sąvoka ir pateikti pavyzdžiai. Mokiniai, suskirstyti į komandas, gavo skirtingas situacijas, kurias turėjo pristatyti. Mokiniai buvo labai kūrybiški ir įsitraukė į veiklas.

Pabaigoje mokiniai žinias įtvirtino „Kahoot“ testu apie lyčių lygybę. Nugalėjo I A gimnazijos klasės komanda. Visos komandos buvo apdovanotos rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Europos Parlamentas įvairiais būdais skatina lyčių lygybę, priimdamas atitinkamas direktyvas.

Vilniaus Salininkų gimnazija