LUX filmų peržiūra Varėnos Ąžuolo gimnazijoje

Kasmet Europos kinomanai kviečiami į ,,LUX” kino dienas, kurių metu rodomi filmai, besivaržantys dėl Europos Parlamento skiriamo LUX kino apdovanojimo. Šiais metais kino mėgėjams buvo suteikta galimybė atrinktus filmus peržiūrėti nuotoliniu būdu, sau patogiu laiku, visiškai nemokamai!
Europos publikos kino savaitė namuose vyko gruodžio 11-17 dienomis. Šiuo laikotarpiu www.kinofondas.lt platformoje buvo patalpinti du filmai – ,,Mergina” ir ,,Riba”.
Peržiūrėti filmus ar vieną iš filmų savo mokiniams uždavė ir Varėnos ,,Ąžuolo” gimnazijos etikos mokytoja Alvyra Brūzgienė.
Šiandien pasidalinsime MEPa komandos narių ir gimnazistų, peržiūrėjusių filmą, mintimis bei pastebėjimais.
,,Mergina” yra filmas apie translytę paauglę Larą, kuri nori būti balerina. Manau, kad šį filmą turėtų peržiūrėti dauguma mano amžiaus žmonių. Jame yra iškeliama daugybė problemų. Filme atsispindi Laros nusivylimas, nekantrumas, pyktis ir liūdesys. Filmo metu vaizduojamas merginos gyvenimas, patiriami sunkumai, vizitai pas gydytojus, santykiai su tėčiu ir broliu, naujos šokio mokyklos lankymas ir patiriamas spaudimas bei patyčios iš jos bendraamžių. Visa tai yra labai aktualu šiandienos visuomenėje.”
,,Peržiūrėjau filmą ,,Mergina‘‘. Filmas buvo jautrus ir įkvepiantis. Kiekvienas žmogus turi teisę būti laimingas, kiekvienas turi teisę jaustis gerai tokiame kūne, kokiame jis pats nori būti. Gera buvo žiūrėti ir matyti, kad mergina gauna palaikymo iš savo tėvo ir psichiatro. Mano nuomone, tokioje situacijoje, kai norima kardinaliai pasikeisti, palaikymas yra būtinas.”
,,Man labiau patiko filmas ,,Mergina’’. Tai labai jautrus, įtraukiantis, kartu sukeliantis jautrias emocijas filmas.”
,,Man patiko žiūrėtas filmas. Sukėlė minčių apie žmonių begalinį norą ir pasiryžimą pasiekti savo užsibrėžtą tikslą, bet taip pat reikia nepamiršti atsižvelgti ir į save. Ar tai neturi neigiamų pasekmių tiek fizinei, tiek emocinei sveikatai. Kitaip galima padaryti negrįžtamą žalą.” – apie filmą ,,Mergina”.
,,Aš pasirinkau peržiūrėti filmą „Mergina“. Mano nuomone, filmas labai įtraukiantis ir įdomus. Patiko filmo skleidžiama žinia apie tai, kaip gyvenimas atrodo transseksualios merginos akimis. Perteikiami pagrindinės veikėjos išgyvenimai ne tik baleto mokykloje, bet ir tai, kas vyksta veikėjos dvasiniam pasauly. Peržiurėjus filmą kilo daug įvairių minčių. Man labai patiko, kad pagrindinę veikėją visada palaikė patys artimiausi žmonės – šeima. Filme atskleidžiama, kaip vis dėlto sunkiai visuomenė priima transseksualius žmones. Filme vaizduojamos patyčios mokinių bei mokytojų tarpe. Manau, mokytojo kreipimasis į kitas klasėje esančias merginas ir viešas balsavimas, kuriame tualete turėtų lankytis pagrindinė veikėja, buvo nepriimtinas ir diskriminuojantis. Apibendrindama galiu teigti, kad filmas yra stiprus ir jo skleidžiama žinia labai svarbi.”

#MepaLietuva #MepaVarėna

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija