Lizdeikiečių viešnagė Italijoje

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai kasmet aktyviai dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose projektuose. Šiais mokslo metais gimnazistai įsitraukė į Erasmus + (K2) Europos vertybių stiprinimo projektą. Projektas vyksta debatų forma. Vasario 13 – 18 dienomis 6 lizdeikiečiai (kai kurie ir aktyvūs MEPA projekto dalyviai) kartu su bendraamžiais iš Turkijos, Italijos, Nyderlandų, Bulgarijos ir Rumunijos Teggiano miestelyje, Italijoje debatavo apie skaudžią problemą – politinę ir ekonominę emigraciją. Pasiskirstę į dvi grupes, projekto dalyviai pateikė daug argumentų „už“ ir „prieš“ pagrindiniam debatų klausimui: „Ar įmanoma apibrėžti (sukurti) vieną integracijos modelį?“ Dviejų taškų persvara (18:20) nugalėjo vieno modelio šalininkų komanda.
Projekto dalyvius pasveikino ir pažymėjimus įteikė šį Italijos regioną atstovaujanti Europos Parlamento deputatė Lucia VUOLO (Europos liaudies partijos (krikščionių demokratų) frakcija). Europarlamentarė mokiniams linkėjo būti drąsiems reiškiant savo mintis, tvirtai laikytis savo įsitikinimų, ginti svarbiausias ES vertybes.
Gegužės 7 – 13 dienomis Lizdeikos gimnazijos mokiniai priims svečius pas save Radviliškyje. Laukia naujos pažintys, iššūkiai ir aktyvi veikla.
Vaida Jankūnienė, MEPA vyresnioji ambasadorė

Radviliškio Lizdeikos gimnazija