Lietuvos kelias į Europos sąjungą: istorinis apsisprendimas

Šiais metais sukanka 20 metų istoriniam referendumui dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą, o 2024 m. minėsime Lietuvos narystės ES dvidešimtmetį.
Alytaus kultūros centre buvo pristatyta paroda ,,Lietuvos kelias į Europos Sąjungą: istorinis apsisprendimas”. Parodos atidaryme dalyvavo ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos MEPA komandos nariai su mokytoja Asta Šulciene.
Parodoje eksponuojamos istorinės nuotraukos, primenančios, kaip atrodė Lietuvos kelias į Europos Sąjungą nuo Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. kovo 11 d. iki pat referendumo 2003 m., ir originalūs plakatai, kvietę dalyvauti referendume ir palaikyti Lietuvos narystę Europos Sąjungoje.
Renginyje dalyvavo ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega. Sveikindamas susirinkusiuosius, jis teigė, kad labai gera būtent Alytuje pradėti parodos apie referendumą kelią.
„Alytus buvo ta vieta, kuri labiausiai pozityviai balsavo referendume už Europos Sąjungą. Ypatingai džiugu, kad atidarymas vyksta tokią dieną, kai Europos Komisija uždegė žalią šviesą pradėti narystės derybas su Ukraina, su Moldova ir suteikti šalies kandidatės statusą Sakartvelui. Mes kuo puikiausiai galime palyginti savo likimą su šiomis valstybėmis. Gerai suprantame, kaip sėkmingai ir laiku tuomet pasirinkome integraciją į Vakarus“, – kalbėjo M. Vaščega.

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazija