Keliauk – pažink save ir pasaulį

Europos dieną Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka mini gegužės 9-ąją jau daugybę metų. Europos diena – tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės ES svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes: taiką, žmogaus teises, laisvę. Jau nemažai metų Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija yra bibliotekos partnerė organizuojant šią šventę. Šventės temą padiktuoja aktualijos. Kadangi šiemet balandžio mėnesį į NATO įsiliejo Suomija, didžiąją renginio dalį nusprendėme skirti šiai šaliai. Be to, Zarasai turi naują merę, todėl įdomu susipažinti su ja ir pasiklausyti įspūdžių iš kelionių. Progimnazijoje dirba naujas mokytojas Evtim, kurio tėvai bulgarai, šeima gyveno Turkijoje, su žmona susipažino Maltoje, o dabar jau pusantrų metų gyvena Lietuvoje ir gerai kalba lietuviškai. Be rimtosios dalies norisi ir pramogų, todėl pakvietėme gimnazijos moksleivius, kuriuos mokytojas Gražvydas Gasparavičius išmokė dainuoti itališkai, ispaniškai, prancūziškai, vokiškai ir, be abejo, angliškai.
Šias ir kitas idėjas pasiūliau bibliotekos darbuotojai Saulei Pelekienei, jas Europos dieną ir įgyvendinome. Gimnazistai pasakojo apie Suomijos istoriją, sostinę, ekonomiką, geografiją, meną ir t.t., pristatėme projekto MEPA veiklas ir galimybes, merė Nijolė Guobienė tarė sveikinimo žodį ir pasakojo apie keliones, mokytojas Evtim Nevenov supažindino su turkų gyvenimu – visi dalijomės įspūdžiais.
Žinoma, Europos dieną visi laikėme Europos egzaminą. Džiugu, kad šiemet net trise surinkome absoliutų taškų skaičių. Smagu, kad kasmet gali sužinoti vis daugiau ir tobulėti.
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos projekto MEPA vyr.ambasadorės Daiva Matijošienė
Nuotraukos Normanto Veličkos ir Inesos Dumbravienės

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija