Kauno „Saulės“ gimnazijos mokinių delegacija Europos Parlamente: jaunimo indėlis į EU ateitį

Gimnazijos atstovai gavo progą vieną dieną pabūti Europos Parlamentarais ir diskutuoti apie Europos Sąjungos ateitį bei aktualias problemas: energetiką, ekonomiką, artėjančius rinkimus.

Pirmoji veikla – plenarinis posėdis, kurio metu mokiniai klausėsi įvairių pranešimų, kitų Europos mokyklų prisistatymų. Po pranešimų mokiniai galėjo užduoti aktualius klausimus pranešėjams, diskutuoti. Vėliau Europarlamento dalyviai buvo suskirstyti atsitiktine tvarka į mažesnes grupes, kuriose prasitęsė diskusija su kitų šalių mokyklų mokiniais. Tai buvo ne tik išskirtinė patirtis, bet ir naujų, tarptautinių pažinčių užmezgimas.

Tuo tarpu mokytojai taip pat dalyvavo plenariniame posėdyje. Vėliau buvo supažindinti su Europos Parlamentu, dalyvavo dirbtuvėse, diskutavo įvairiomis temomis.

Kelionė tiek mokiniams, tiek jų mokytojai buvo įsimintina. Galimybė iš arčiau stebėti demokratinių procesų plėtojimą, problemų sprendimus ir rinkimų vykdymą suteikė neįkainojamos patirties, kuri dar tikrai pravers dalyviams.

Kauno „Saulės“ gimnazija