Juodupės gimnazijoje paminėta tarptautinė tolerancijos diena!

Paryžiuje 1995 metais Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena, kuri kasmet minima daugelyje demokratinių šalių.
1995-ieji buvo paskelbti Tolerancijos metais; tais metais valstybės narės priėmė Tolerancijos principų deklaraciją, kuri teigia, kad „toleranciją ugdo žinojimas, atvirumas, bendravimas, minties, sąžinės ir įsitikinimų laisvė“. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija nuo 2003 metų inicijuoja šios dienos minėjimą. Taip įgyvendinama Švietimo apie totalitarinių režimų nusikaltimus, nusikaltimų žmogiškumui prevencijos ir tolerancijos ugdymo programos dalis. Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. 2021 metais Tolerancijos dienos simbolis – tolerancijos miestas.
Visą savaitę mokiniai piešė savo klasių tolerancijos miestus, gražius, spalvotus, fantastinius, modernius…Klasės valandėlėse, pilietiškumo pamokose diskutavo, kas yra jiems yra tolerancija. Sužinojo, kad už kito žmogaus diskriminavimą, jo teisių pažeidimą, galima sulaukti net baudžiamosios atsakomybės. Klausė išsilavinusių profesorių, dėstytojų iš užsienio, istorikų, ekonomistų, kitų mokyklų mokinių interviu apie tai, ką jiems reiškia tolerancija.
Tolerancijos dieną vainikavo „Protų kovos“, kuriose mokiniai parodė savo sumanumą ir gerą supratimą apie toleranciją!
Rima Šimėnienė MEPA ambasadorė Rokiškio r. Juodupės gimnazijoje

Rokiškio r. Juodupės gimnazija