Jaunesnieji MEPA ambasadoriai Telšiuose

Birželio 3 d. nenustygstanti vietoje MEPA komanda vyko į renginį skirtą Lietuvos įstojimui į ES Telšiuose.
2023 m. sukako 20 metų istoriniam referendumui dėl Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą, kuriame 91,07 proc. balsavusiųjų pasisakė už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje. O šiemet minėsime Lietuvos narystės Europos Sąjungoje dvidešimtmetį. Nuolat kyla natūralūs klausimai: Ką Lietuva nuveikė kelyje į Europos Sąjungą? Kaip žmonės buvo kviečiami balsuoti už Lietuvos narystę Europos Sąjungoje? Kokios buvo žmonių nuotaikos? Tai ypač svarbu jauniems tuo metu negyvenusiems asmenims. Pamatyti ir palyginti kaip gali skirtis požiūriai, norai, o gal ir galimybės.
Parodoje Telšiuose, eksponuojami unikalios archyvines nuotraukas, dokumentų kopijos ir plakatai, primenančius Lietuvos kelią į Europos Sąjungą. Šiandieninei akiai gal šiek tiek naivoki, bet tuo metu padarę didžiulę įtaką apsisprendimui. Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė. Ji taip pat dalijosi ir atsiminimais apie laikotarpį. Vadovė akcentavo, kad daugelis sprendimų buvo priimta natūraliai, o optimistiniai būsimo referendumo apklausos rezultatai gąsdino net pačius rengėjus. Telšių rajono savivaldybės vicemerė Agnė Jakavičiutė-Miliauskienė pasidžiaugė, kad šis apsisprendimas padėjo eiti demokratijos keliu.
Parodytas dokumentinis filmukas apie įstojimą paliko neišdildomą įspūdį, pamatėme ne tik jaunus politikus, bet ir Lietuvos gyvenimo akimirkas tuo metu. Matėme, kaip iš ties svarbu tai ką jie darė ir net sutikę pasipriešinimą nenuleido rankų.
Taip pat, renginio moderatorius, radijo ir televizijos laidų vedėjas Timūras Augucevičius kalbino VU istoriką prof. dr. Alfredą Bumblauską. Profesorius nemažai dėmesio skyrė Lietuvos istorijos aptarimui, kelio į Europą sunkumams. Pasakojo apie tai kuo mes esame išskirtiniai Europoje ir kad niekada nereikia į viską žiūrėti tik per vienus „akinius“.
O smagiausia parodos metu buvo susitikti ir atnaujinti draugystę su Telšių Žemaitės gimnazijos MEPA komanda, dalijomės ne tik nuveiktais darbais, fotografavomės, bet ir prižadėjome būtinai susitikti, bei balsuoti Europos Parlamento rinkimuose.

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija