Gyvoji istorijos pamoka – projektas

KU projektą „Migrantas“ pirmieji iš Klaipėdos gimnazijų išbandė Vytauto Didžiojo gimnazijos MEPA projekto dalyviai,pažinę gyvąją istoriją,patyrę migranto dalią bei patyrę dvasinius ir emocinius išgyvenimus.
Nuo 2022 m. pavasario kviečia pažinti Klaipėdos senųjų kareivinių ir XX a. migracijų istoriją pagal švedų Time travel metodą. Juo remiantis, sukurtas kultūrinis edukacinis projektas „Migrantas“, kviečiantis ne tik pažinti kultūros paveldą, konkrečius istorinius įvykius, bet ir patirti migranto dalią, jo lagamino asmeninę istoriją.
Klaipėdos universiteto kūrybinei komandai pritaikius audio sprendimus, gimė interaktyvus garso, muzikos, istorinio pasakojimo pasivaikščiojimas, kurio metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabartinis Klaipėdos universiteto miestelis) virsta istorine migrantų vieta, o dalyviams suteikiamos naujos tapatybės – Klaipėdoje apsigyvenusių ar laikinai priklydusių žmonių istorijos. Kelionė vyksta pastatų viduje, buvusių kareivinių teritorijoje. Kelionėje žiūrovų nėra, visi tampa dalyviais.
Laimingi grįžome atgal į gimnaziją.

Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija