Gegužę vyresnieji ir jaunesnieji projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ambasadoriai įgyvendino ypač daug veiklų, kurios buvo skirtos Europos dienai paminėti.

Gegužę vyresnieji ir jaunesnieji projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ambasadoriai įgyvendino ypač daug veiklų, kurios buvo skirtos Europos dienai paminėti. Mokytojai nuotoliniu būdu vedė integruotas pamokas apie Europos Sąjungą. I–IIg klasių mokiniai vykdė projektą „Europa – mūsų mieste“, kurio metu bendradarbiaudami su UAB „Pabradės komunalinis ūkis“ domėjosi Europos Sąjungos įtaka mūsų kasdieniam gyvenimui bei renovuotais objektais Pabradės mieste. Mokiniai parengė nuotraukų ciklą „Europa – mūsų mieste“, pristatymus apie ES šalis, kūrė Europos Sąjungos šalių simbolius. Gegužės 9 d. gimnazijos bendruomenė aktyviai prisijungė prie akcijos „Europos diena. Solidarumo kava“. Geografijos pamokų metu buvo aptartos ES išorinės ir vidinės sienos bei integruota mokomoji medžiaga apie pasienio juostas bei joje esančių valstybės sienos apsaugos objektų išdėstymą, techninio stebėjimo priemonių sistemą, kurią pateikė Pavoverės pasienio užkarda. Ibg klasės mokiniams vyko integruota geografijos pamoka bendradarbiaujant su Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centru. Šios pamokos metu gimnazistai susipažino su Lietuvos kariuomenės istorija, pagrindinėmis pajėgų rūšimis bei šiandieninėmis aktualijomis. Gegužės mėnesį paaiškėjo konkurso „Gana to plastiko. Renkuosi žalią“, kurį organizavo Europos Parlamento narys Bronis Ropė kartu su Pabradės „Ryto“ gimnazija, laimėtojai. Konkurse dalyvavo 25 gimnazijos mokiniai kartu su dailės vyresniąja mokytoja Žana Semaško ir geografijos mokytoja metodininke Zita Čičiurkiene. Konkurso dalyviai siūlė idėjas, kaip kasdieniame gyvenime mažinti plastiko naudojimą ar visai jo atsisakyti. Mokiniai kūrė plakatus bei parengė savo idėjų pristatymus. Konkurso laimėtoju tapo filmuko apie plastiko planetą autorius, Ibg klasės mokinys Tauras Jokūbas Grincevičius. Europos Parlamento narys Bronis Ropė pakvietė mokinį apsilankyti Europos Parlamente. II vietą laimėjo IIbg klasės mokinė Adriana Gulbinovič, kuri siūlė pakeisti plastikinius rašiklius į ekologiškesnius. III vietos laimėtoja tapo IIbg klasės mokinė Raminta Vinčiūnaitė. Mokinė siūlė vienkartinius plastikinius indelius pakeisti daugkartiniais, kurie pagaminti iš kokoso riešuto kevalo. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti organizatorių įsteigtais prizais.
Taip pat gegužės ir birželio mėnesį skirta daug dėmesio klimato kaitos problemoms aptarti bei ekologinei situacijai Pabradės mieste analizuoti. Mokiniai individualiai arba nedidelėmis grupelėmis tvarkė savo gimtojo miesto aplinką bei ragino tai daryti kitus.

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija