Euroscola burtai

Euroscola burtai.

Šių metų Vasario 16-oji Vilniaus r. Peberžės ,,Verdenės“ gimnazijos, Lavoriškių gimnazijos ir Vilniaus „Santaros“ gimnazijos mokiniams įsimins ilgai. Jaunieji MEPA ambasadoriai kartu su savo mokytojais dalyvavo Euroscola sesijoje Europos Parlamente Strasbūre, kurios tema “The EU‘s zero pollution ambition: where do we stand today?” Išklausę EP pirmininkės Robertos Metsolos sveikinimo jaunieji parlamentarai pasinėrė į darbą: diskutavo užterštumo ir ekologijos, lyčių lygybės klausimais, aptarė kaip padėti apsiginti brutalaus agresoriaus užpultai Ukrainai.
Be darbo neliko ir mokytojai. Jiems buvo surengta apžvalginė ekskursija po Europos Parlamentą, turėjo galimybę susipažinti su mokytojais iš kitų šalių bei diskutuodami prie kavos puodelio užmegzti naujų ir naudingų ryšių.
Mokinių emocijas ir nuotaiką geriausiai apibūdina šie jaunosios ambasadorės Anetos žodžiai:
“Šis renginys buvo galimybė pabūti Europos Parlamento nariu, tuo pat metu įgyti unikalią patirtį, kuri leido pažinti įvairių žmonių politines ir ekologines pažiūras bei atstovauti savo šaliai – Lietuvai. Tai ne tik renginys, bet ir galimybė įsitraukti į svarbių sprendimų priėmimą, kurie paveiks visą Europą, ir aktyviai dalyvauti, kuriant bendrą ateitį. Būdama Europos Parlamento
nario vietoje, turėjau unikalią galimybę dirbti su kolegomis iš kitų Europos šalių,
bendradarbiauti, diskutuoti, ieškoti kompromisų ir kurti bendras strategijas, siekiant ginti savo poziciją ir nuomonę debatų metu. Taip pagerinau savo socialinius įgūdžius ir politines žinias. Ačiū!“
Ir aišku, visos Europos dėmesį atkreipėmė pačiame Europos Parlamento kiemo centre visi vieningai sugiedodami Lietuvos himną taip pasveikindami savo mylimą šalį su gimimo diena.
Į Strasbūrą, į Euroscolą norėtume sugrįžti dar ne kartą!

Lavoriškių gimnazija