Europos žaliasis kursas. #MepaLIETUVA.

Europos Parlamento nubrėžtas žaliasis kursas visų Europos Sąjungos šalių visuomenes kreipia kuo aktyviau jaunąją kartą ugdyti pagal ekologiškos gyvensenos principus ir skatinti savo veiklas matuoti tvarumo kriterijum. Mūsų gimnazija jau ne vienerius metus yra mokykla – Europos Parlamento ambasadorė ir aktyviai remia visas bendrijos iniciatyvas. Lapkričio 29-ą dieną mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo Žaliojo taško organizuojamos olimpiados „Žalioji Odisėja“ finale. Šio konkurso pagrindinis tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į aplinkosaugos problemas ir jų sprendimo būdus Lietuvoje, Europoje, ir, svarbiausia, mūsų pačių kasdienybėje. Olimpiada vyko Vilniaus oro uoste, ją vedė garsusis lietuvių magas Mantas Wizzard, klausimų pateikė Lietuvos aplinkos apsaugos ministras Simonas Gentvilas ir kiti žymūs žmonės. Gimnazijos komanda „Žaliasis drakonas“, į kurią susibūrė antrų ir trečių gimnazijos klasių mokiniai (Miglė Babaliauskaitė, Dominykas Vaškas, Emilija Totorytė, Kamilė Merkelytė, Mantyvdas Girdauskas, Bernardas Bruzgulis, Artūras Kovalevskij, Mėta Trimonytė), tarp 15 komandų laimėjo pirmą vietą. Komandą olimpiadai rengė ir lydėjo chemijos mokytoja metodininkė Kristina Brazdžiuvienė. Visi veikė tarsi pagal garsųjį Gajaus Julijaus Cezario šūkį Veni, Vidi, Vici!

Sveikiname nugalėtojus ir linkime įgytą kompetenciją taikyti gimnazijos bendruomenės veiklose!

Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija