Europos savaites renginiai

Europos savaitės renginiai
Vilniaus Salininkų gimnazijos mokiniai visą savaitę dalyvavo įvairiuose renginiuose, skirtuose Europos dienai paminėti. Ia klasės mokinės su istorijos mokytoja Nera papuošė mokyklos foje Europos Sąjungos šalių vėliavomis. Per informacinių technologijų pamokas I a, b ir 8a, b klasių mokiniai kūrė plakatus ir lankstukus su informacija apie ES valstybes. Geografijos mokytoja Renata su moksleiviais papuošė kiekvieno kabineto duris sukurtais mokinių plakatais. 8a klasės mokinės Saulė, Luka ir Arina skleidė informaciją pradinėje mokykloje ir organizavo viktoriną apie Europos Sąjungą, kur aktyviai dalyvavo ketvirtų klasių moksleiviai. IIIa klasės mokinė Paula supažindino 6 klasių mokinius su Europos Sąjunga, jos simbolika bei tikslais, kuriuos ES iškelia kasmet. Vaikai turėjo galimybę dalyvauti „Kahoot“ žaidimuose ir parodyti savo įgytas žinias.
• II a,b klasių mokiniai atskleidė kūrybinę iniciatyvą ir įvairiose gimnazijos vietose ieškojo laisvės atspindžių. Galiausiai jie sukūrė paveikslą „Laisvės koliažas“, kuris buvo pristatytas gimnazijos bendruomenei. Pilietiškumo pamokų metu mokiniai aktyviai domėjosi Europos Sąjungos aktualijomis, dalinosi išskirtinėmis žiniomis, susijusiomis su ES statistika bei pasitelkdami išmone kūrė memus, susijusius su gegužės 9 diena. Gegužės 9 d. vyko visuotinis dalyvavimas Europos egzamine, kuris, mokinių vertinimu, šiais metais buvo tikrai išskirtinis ir įdomus. Informacija apie Europos egzaminą buvo iš anksto paskelbta I aukšto foje.
I –IV klasių gimnazijos mokiniai per geografijos pamokas dalyvavo protų mūšyje „Ką žinau apie Europos Sąjungą“.

Mokinių komanda dalyvavo ir Lukiškių aikštėje renginyje, kur vyko Europos Sąjungos vėliavos pakėlimas. Jie užsuko ir į Rotušės aikštę, kur įvairių Europos Sąjungos šalių ambasados nariai pristatė savo šalis.
Projekto „Europa kišenėje“ metu 6 a, b ir 8 a, b klasių mokiniai domėjosi ES pinigais, atliko įvairias užduotis, o gegužės pirmomis dienomis mokiniai per geografijos ir matematikos pamokas pristatė savo darbus. Projekto darbai iškabinti geografijos kabinete.
Du mokiniai kartu su kitomis Europos Sąjungos mokyklomis ir geografijos mokytoja dalyvavo EPAS (European Parliament Ambassador Schools) eTwinning grupės darbe. Nuotoliniu būdu jie dalyvavo renginyje Europos dienai paminėti, sudėjo informaciją kartu su kitomis ES mokyklomis į bendrą žemėlapį Europe Day 2023 (padlet.com).

Vilniaus Salininkų gimnazija