Europos kalbų diena Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje

Rugsėjo 24 dieną Lizdeikos gimnazijoje buvo minima Europos kalbų diena, kurios tikslas suvokti kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, stiprintų ir išsaugotų turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę.
Gimnazijos bibliotekoje buvo paruošta Europos kalbų dienai skirta ekspozicija. Dienos renginiai vyko dviem srautais. Vieni gimnazistai dalyvavo veiklose tema „12 metrų Europos“, kiti – rungėsi protų kovose apie Europos kalbas.
Šiandieninė situacija Lietuvoje koreguoja suplanuotas veiklas – saviizoliacijoje namuose likę mokiniai Europos kalbų dieną taip pat paminėjo įdomiai ir išradingai. Šaunu, kad mes visi galėjome pasinaudoti Europos informacijos centro parengtais protų mūšio klausimais ir pasitikrinti savo žinias įvairiose srityse bei išbandyti gebėjimus ir virtuvėje. Protmūšis mokiniams labai patiko:
„Buvo įdomu sužinoti, jog Italijos alfabete yra mažiausiai raidžių visoje Europoje.
Taip pat nežinojau, jog portugalų kalba patenka į populiariausių pasaulio kalbų dešimtuką Taip pat buvo įdomu sužinoti, kaip yra “atsiprašau” skirtingomis Europos kalbomis.
„Sužinojau daugiau apie Europos šalis, kitus tautinius patiekalus ir iš ko jie gaminami. Labiausiai įsimintinas faktas buvo tai, kad tiramisu desertas yra kilęs iš italų kalbos frazės, reiškiančios „paimk mane“.
„Nežinojau, kad vengrų kalba priklauso Uralo kalbų šeimai. Man patiko sužinoti apie įvairių valstybių tradicinius patiekalus“.
Kai kas, paskatinti protmūšio klausimų apie tautinius patiekalus savaitgalyje išbandė ir savo kulinarinius gebėjimus – kepė obuolių pyragą ir Benedikto kiaušinį.
Vaida Jankūnienė

Radviliškio Lizdeikos gimnazija