Europos kalbų diena

Europos kalbų dieną anglų kalbos mokytojos Anželika, Daiva bei lietuvių kalbos mokytoja Jolanta kartu su 5A klasės mokiniais vyko į Valdovų rūmus ir dalyvavo edukacijoje „Valdovas kalba su pasauliu”.
Edukacijos metu mokiniai susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų kultūrine aplinka Renesanso laikotarpiu, praplėtė ir įtvirtino istorines žinias bei pagilino anglų ir lietuvių kalbų įgūdžius. Vartodami istorijos sąvokas, išmoko įvardyti asmenis ir objektus lietuvių ir anglų kalbomis. Mokiniai taip pat nagrinėjo valdovų genealoginį medį, mokėsi pavadinti dvaro pareigūnus ir apibūdinti jų funkcijas bei dvaro aplinkos kultūrinį kontekstą lietuvių ir anglų kalbomis. Be to, integruotos pamokos metu siekta kuo išsamiau pristatyti valdovus Žygimantą Senąjį, Žygimantą Augustą bei jų šeimų narius ir atskleisti požiūrį į valdančiojo elito vaikų lavinimą. Edukacijos pabaigoje mokiniai galėjo pasitikrinti įgytas žinias ir gebėjimus spręsdami kryžiažodį.
Edukacinis užsiėmimas apėmė kelias disciplinas: istoriją, anglų bei lietuvių kalbas. Mokiniams ši edukacija labai patiko.

Vilniaus Aleksandro Puškino gimnazija