Europos kalbų diena Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje

Nuo 2001-ųjų metų rugsėjo 26-osios dienos kasmet švenčiama Europos kalbų diena. Šis renginys, kurį organizuoja Europos Taryba ir Europos Sąjunga įtraukia milijonus žmonių iš 45 dalyvaujančių šalių. Europos kalbų dieną remia ir koordinuoja Europos Tarybos Europos šiuolaikinių kalbų centras. Įvairiais renginiais švenčiama Europos kalbų įvairovė ir skatinamas kalbų mokymasis.

Tad rugsėjo 25 d. keturių klasių tikslinė grupė, kartu su mokinių socialinių kompetencijų ir ugdymo karjerai pedagoge Gintare Kulbeckiene bei anglų kalbos mokytoja Diana Nemeikiene, turėjo pamoką, skirtą Europos kalbų dienai paminėti. Pamoka vyko nuotoliniu būdu per ,,Zoom Meeting“ programą.

Pamokos svečias – net 12 metų Briuselyje gyvenanti ir dirbanti Europos Sąjungos institucijų vertėja žodžiu Sigita Purlienė. Moteris verčia iš 4 užsienio kalbų: italų, prancūzų, vokiečių ir anglų. „Romuvos“ gimnazijos alumnė mokiniams pasakojo apie vertėjo profesiją, aptarė filologo-vertėjo studijų galimybes bei pristatė Europos Sąjungos institucijas, kuriose ir dirba. Vertėjos tikslas buvo paskatinti mokinius ne tik domėtis Europos kalbomis, bet ir pasirinkti filologo-vertėjo profesiją.

Šiaulių „Romuvos“ gimnazija