Europos jaunimo seminaras

Vakar (balandžio 29 d.) kartu su mokiniais iš Silezijos Semianovicai (Lenkija) ir Liuksemburgo (Liuksemburgas) turėjome galimybę sudalyvauti nuotoliniame Europos jaunimo seminare apie dezinformaciją. Buvome padalinti į tris grupes: Socialinė medija ir dezinformacija, Žiniasklaidos priemonių raštingumas ir Žiniasklaidos laisvė.

Pirmojoje, Socialinės medijos ir dezinformacijos, grupėje vyko diskusija, kaip dezinformacija ir misinformacija gali paveikti mus, jaunus žmones. Taip pat kalbėjome, kodėl ji yra skleidžiama, koks iš to gaunamas pelnas. Diskusijoje priėmėme keletą sprendimų, kaip galėtume apmažinti dezinformaciją bei susidoroti su ja ir jos skleidžiama žala. Vienas iš sprendimų ir idėjų buvo kelti didesnius standartus ir tikrinti žiniasklaidos keliamus straipsnius, kad nebūtų skleidžiamos melagienos.

Antrojoje, Žiniasklaidos priemonių raštingumo, grupėje buvo pristatyta, kaip reikia kovoti su klaidingomis žiniomis – tai būti atidiems bei tikrinti autorių, nuotraukas, faktus ir iš kur atkeliauja straipsnio informacija. Šiais laikais skaitytojus labai lengva suklaidinti dėl pažangių aukštųjų technologijų, kurių pagalba netgi yra sukuriami labai tikroviški ir tik specialistų atpažįstami žmonių veidai. Be to, mūsų komandos narė Agita Beržanskaitė buvo išrinkta kaip Žiniasklaidos priemonių raštingumo atstovė, kurios užduotis buvo pristatyti mūsų idėjas EP narei Irena Joveva.
Trečiojoje, Žiniasklaidos laisvės, grupėje dalyviai susipažino su tuo, kas iš viso yra media freedom, su kuo susiduria žurnalistai. Teko išgirsti ir ne visai malonių istorijų… Per grupės veiklai skirtą valandą dalyviai buvo įtraukti į diskusiją, kurios pagrindinis tikslas buvo nuspręsti ir siūlyti savo sprendimus, kaip padėti žurnalistams, kad jie galėtų laisvai išsakyti savo nuomonę.

Apibendrinant visą seminarą galima teigti, jog tai buvo įdomi patirtis, leidusi vėl pasinerti į EP atstovų kasdienybę bei padiskutuoti šiais laikais aktualia dezinformacijos tema su kitų ES valstybių jaunimu.😄

#MepaLietuva #MepaVarėna

Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija