Europos dienos žygis

Vadovaujami mokytojų Vitos Sesartės, Rasos Sadlauskienės ir Ievos Juozelėnaitės, 1- 2 gimnazijos klasių mokiniai bei du jaunesnieji MEPA ambasadoriai Austėja Sadlauskaitė ir Ainis Lukša išsiruošė į žygį po Kauną ir ieškojo su ES susijusių ženklų, monumentų.

Šis žygis tapo integruota geografijos, anglų kalbos ir kūno kultūros pamoka: mokiniai skaičiavo žingsnius ir sužinojo įdomių faktų apie Europos Sąjungą. Pagrindinis žygio tikslas buvo skatinti taiką pasaulyje, puoselėti žmogiškąsias vertybes ir rūpintis piliečių gerove. Mokiniai taip pat sužinojo apie ES įsipareigojimą siekti darnaus vystymosi Žemėje, saugoti aplinką, gerbti turtingą Europos, Lietuvos ir Kauno kultūrą.

Šis renginys mokiniams buvo ne tik galimybė sužinoti apie ES vertybes, bet ir galimybė tas vertybes įgyvendinti praktiškai. Išeidami į žygį, skirtą paminėtį Europos dienai, mokiniai parodė savo įsipareigojimą skatinti taiką, saugoti aplinką ir gerbti kultūrų įvairovę. Tai buvo puikus būdas jaunimui ne tik sužinoti apie ES, bet ir puoselėti aktyvių piliečių vertybes, kurios padeda kurti geresnį pasaulį.

Žygiui vadovavę mokytojai didžiavosi savo mokinių entuziazmu. Tikimąsi, kad tokie renginiai įkvėps daugiau jaunų žmonių įsitraukti į savo bendruomenių veiklą ir teigiamai keisti pasaulį.

Kauno „Saulės“ gimnazija