“Europos dienai” paminėti skirti renginiai

„Europos dienos“ renginiai

Vilniaus Salininkų gimnazijoje tradiciškai visą savaitę vyko įvairūs renginiai, skirti „Europos dienai“ paminėti.
Trumpalaikis projektas “Mes už taiką, vienybę, draugystę Europoje ir visame pasaulyje”. Integruota istorijos – etikos pamoka 5 kl. 5a klasės mokiniai ES šalių vėliavomis papuošė prie gimnazijos esantį beržynėlį, kuris buvo pasodintas 2004 m. Lietuvos įstojimo į ES proga. Jau 18 metų mes jį vadiname Europiniu beržynu arba „Salininkų Europos parku“ , tai patiko penktokams ir jie ėmėsi darbo. Mokiniai domėjosi ES istorija, tikslais, Lietuvos, jaunimo galimybėmis Europos šeimoje, piešė vėliavas, šypsenas, kuriomis papuošė pavasariškai alsuojančius beržus.
8 a, b ir IIIa klasių mokiniai dalyvavo geografijos pamokoje „Ką žinau apie Europą ir Europos Sąjungą“, naudodami Kahoot ir www.slido.co.m
Ia, b klasių mokiniai per pilietiškumo pagrindų pamokas kūrė vaizdo siužetus apie Europos Sąjungą.
II a, b ir III a klasių mokiniams pranešimą skaitė Dr. Egidijus Vareikis, Nepaprastasis pasiuntinys ir Įgaliotasis ministras, URM. Svečias pasidalino įžvalgomis apie Europos ateitį. Jis bandė suintriguoti mokinius pagalvoti apie savo ateitį. Svečias teigė, kad svarbu kiekvienam pasirinkti prioritetus: asmenybei, valstybėj, Europos Sąjungai.

8a, b klasių mokiniai išbandė galvosūkių kambarį Lukiškių aikštėje „Žaliasis kursas“. Buvo įdomu, visą laiką buvo intriga ir baimė, ar pavyks.
Gimnazijos bendruomenė buvo raginama dalyvauti „Europos egzamine“, kaip dovana laukė paskaita su A. Tapinu.
II a, b klasėms įvyko integruota geografijos – istorijos pamoka “Kas yra globalizacija. Europos Sąjunga”. Išbandėme užduotis: 1. “Ką praktiškai reiškia ES vertybės ir principai?”, 2. “ES vertybės”, 3. “Taika Europoje”, www.slido.com.
I a, b klasių mokiniai per geografijos pamokas nagrinėjo temą „Migracija“, bandė palyginti, kas vyko vasarą, rudenį, o kokie pokyčiai dabar, kokia yra Europos Sąjungos pozicija migracijos klausimais.
Dalyvaudami eTwininng projekte mokiniai kūrė ir rašė palinkėjimus partneriams iš ES šalių ir gavo palinkėjimus iš jų.

Vilniaus Salininkų gimnazija