Europos diena Radviliškyje

Europos dienos šventė yra MEPA projekto dalis , o Radviliškio Lizdeikos gimnazija yra aktyvi šio projekto narė. Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie Europos Sąjungos mokyklų tinklo. Lizdeikiečiai dalyvauja įvairiose, su Europos Sąjunga susijusiose veiklose.
Džiugu, kad pandemijos metu vykdytos nuotolinės projekto veiklos grįžta į „gyvus“ renginius. Vienas iš jų – Europos dienai paminėti protmūšis gimnazijoje 8 – 10 klasių miesto ir rajono mokyklų mokiniams. Į renginį atvyko mokinių komandos iš Baisogalos gimnazijos, Gražinos pagrindinės mokyklos, Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos, Vinco Kudirkos progimnazijos, Šeduvos gimnazijos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos ir Vaižganto progimnazijos. Mokiniai istoriškai, kultūriškai, o kartu ir politiškai keliavo po Europos Sąjungos šalis, atliko įvairias istorijos mokytojos Vaidos Jankūnienės paruoštas užduotis.
Visos komandos ir jas renginiui konsultavę mokytojai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis bei su Europos Sąjunga susijusia atributika. Pasidžiaugę renginiu, savo žinių pasitikrinimu ir galimybe susitikti su bendraamžiais iš kitų mokyklų, mokiniai išskubėjo į miesto Aušros aikštę dalyvauti kituose Lizdeikos gimnazijos inicijuotose renginiuose.
Radviliškio Aušros aikštė prie savivaldybės sumirgėjo mėlyna ir geltona spalvomis – tai Lizdeikos gimnazijos šokėjai, solidarizuodamiesi su kovojančia Ukraina, pasipuošė tokių spalvų balionais. Skambėjo muzika, dainos, šokiai. Gimnazistai kalbino praeivius, sveikino su Europos diena, dalino lankstinukus, vaišino keksiukais. Radviliškio viešoji biblioteka visiems besidomintiems paruošė daug įdomios literatūros apie Europos Sąjungą, kurią buvo galima gauti visiškai nemokamai, tereikėjo ateiti į aikštę. Visus susirinkusius sveikino ir taikos po saule linkėjo Radviliškio rajono meras Vytautas Simelis. Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Laisvūnas Vaičiūnas padėkojo jaunimui už iniciatyvą ir palinkėjo būti atsakingais europiečiais.
Būdami kartu, vieningi – mes stiprūs.
Ana Savickienė
Radviliškio Lizdeikos gimnazijos istorijos mokytoja, vyresnioji projekto ambasadorė

Radviliškio Lizdeikos gimnazija