Europos diena – mūsų laisvės šventė

Simboliška, kad Europos diena yra pirmoji popandeminio pasaulio šventė, kurią galime švęsti būdami kartu. Švęsti ir gyvai, ir daug. Taigi mes ir šventėme, netgi tris dienas.
Europos dieną pasitikome paleisdami į dangų Laisvės aitvarus ir skraidindami popierinius lėktuvėlius. Aitvarus patys gaminome, puošėme, dekoravome. Lėktuvėlius – lankstėme. Aitvaras simbolizuoja mūsų laisvę, mūsų svajones, o kaip mitinė pagonių būtybė – gerbūvį. Lėktuvėlis nuskraidino į ateitį mūsų norus, lūkesčius ir viltis. “Skraidant” geros emocijos tryško per kraštus, skambėjo juokas ir muzika. Ir lyg lengviau pasidaro, ir pamiršti, kad už mūsų durų tyko karas.
Tradiciškai sudalyvavome ir kolegų iš Europos komisijos atstovybės rengiamame Europos Egzamine, pergyvenome Euroviziją ir galiausiai susikovėme azartiškame protų mūšyje “Mūsų Europa”. Kova buvo tokia įtempta, kad nugalėtojus skyrė vos vienas taškas. Smagu pasigirti, kad protmūšį parengė mūsų gimnazijos MEPA ambasadoriai, o jame dalyvavo beveik visi 6-12 klasių mokiniai. Aišku, būtume pakvietę ir penktokus, bet jie dalyvavo misijoje – susijusioje su žaliąja ES politika – pasodinti 500 pušelių.
Europos diena mūsų gimnazijoje tampa pačia gražiausia ir prasmingiausia ir žaismingiausia pavasario švente. Ir tai jau tradicija.

Lavoriškių gimnazija