Europos diena – įdomiai ir įtraukiančiai!

Mokyklos bendruomenė nuo ankstaus ryto dalyvavo Europos egzamine, organizavo aktyviąsias pertraukas ir kvietė dalyvauti viktorinose, parodose ar apsilankyti virtualioje galerijoje, kurioje galėjo susipažinti su laiškais, skirtais europiečiui.
Mokiniai paskatinti mokytojų pirmą pamokos dalį skyrė istorijos, geografijos ir su Europos Sąjunga susijusių žinių įvertinimui atlikdami Europos egzaminą. Kam neužteko žinių įsivertinimo testo metu, individualų informacijos bagažą galėjo išbandyti prie specialiai Europos dienai sukurtų stotelių, kuriose gimnazistai buvo paruošę įvairių klausimų, apibendrinančių Europos Sąjungos veiklą: istoriją, asmenybes, lokacijas, žygdarbius ar svarbiausius įvykius.
„Džiaugiuosi, jog mokykloje yra organizuojamos veiklos Europos dienai paminėti, taip skatinant jaunimo norą dalyvauti politikos bei pasaulietinėje veikloje. Viena iš veiklų Europos dienai paminėti buvo žaidimai pertraukų metu, kurių metu sauliokai galėjo susipažinti su Europos Sąjunga ir jos narėmis iš arčiau: atspėti šalį pagal jos geografinį apibūdinimą, istoriją, kultūros paveldą bei politinį šalies aktyvumą. Atsakius teisingai buvo dovanojami prizai, tad ši veikla susilaukė be galo daug dėmesio ir aktyvių dalyvių“- įspūdžiais dalinasi gimnazistė.
Prie visų veiklų gimnazistai buvo kviečiami į protmūšį „Saulė“ Europoje“, kurio metu spręsdami kūrybiškumo reikalaujančias užduotis, mokiniai siekė išsiaiškinti, kas gi ne tik geriausiai išmano apie Europos Sąjungą, bet ir sprendžia galvosūkius. Protmūšyje, be abejo, prireikė istorijos ar geografijos žinių. Visgi, taip pat buvo pravartu atsiminti, kas buvo išmokta chemijos, fizikos ar lietuvių kalbos pamokose.
Kaip bebūtų, mokslu gyvas nebūsi, tad jaunimas taip pat buvo skatinamas prisidėti prie aktyvių pertraukų, kurių metu taip pat galėjo dalyvauti šokių varžybose ar išsiaiškinti, kas turi taikliausias rankas metant kamuolį į krepšinį. Šitaip buvo siekiama atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos svarbą ir parodyti, kad sportas nebūtinai yra monotoniškas. Aktyviai kartu su draugais ar bendraamžiais leidžiant laiką taip pat galima prisirinkti gerų atsiminimų!
Pertraukoms einant į pabaigą gimnazistai turėjo progą glaudžiau supažindinti su Europos Sąjungos veikla. Aktų salėje vyko mokinių tarybos organizuojamas renginys ,,Sauliokai kalbina”, kurio metu mokinių tarybos pirmininkė Rusnė Rupšytė ir tarybos narė/koordinatorė Austėja Butkevičiūtė pokalbiui į gimnaziją pasikvietė ir kalbino ,,Mano Europa” asociacijos įkūrėją ir prezidentę Rūtą Vaitekūnaitę. Ji pasakojo, kad Gegužės 9 diena – reiškia laisvę rinktis, balsuoti, gyventi demokratinėje valstybėje, kurios nariai turi lygias teises ir kiekvieno nuomonė ir požiūris yra svarbus. Taip pat plačiau papasakojo apie savo įkurtą veiklą, organizuojamus projektus, įsimintiniausią mainų programoje įvykusį įdomų įvykį, kokiomis savybėmis pasižymi projektų dalyviai ir ko galima juose išmokti bei palinkėjo kiekvienam mokiniui drąsos, motyvacijos dalyvauti įvairiose veiklose ir nebijoti klysti, nes tik tai ir padės atrasti save ir palengins studijų krypties rinkimosi etapą.
Galiausiai, į Europos dienos veiklas buvo įtraukti ir mokytojai. Metodiniame renginyje „UGDOME EUROPIEČIUS“ padagogai dalinosi įžvalgomis apie Europos Sąjungos veiklą, ateitį ir istorijos svarbą šių dienų kontekste. Informatyvūs pranešimai ne tik leido pagilinti žinias, bet ir skatino kritinį mąstymą. Juk iš kur daugiau mokytis, jeigu ne vieniems iš kitų?

Kauno „Saulės“ gimnazija